Stříbro pro příbramské žákyně v Českém poháru

0 0 0

Žákyně Základní školy pod Svatou Horou dokázaly navázat na velmi úspěšnou loňskou sezónu, kdy se staly Mistryněmi ČR ve volejbale v kategorii starších žákyň. Také sezónu 2014/2015 rozjely naplno a hned v prvním kole, které se konalo 10. a 11. ledna, se umístily na průběžném prvním místě. Nechaly přitom za sebou takové oddíly jako pražský PVK Olymp A i B, Slavii Plzeň, VK Prostějov i TJ Ostrava. Ve druhém kole odehraném ve dnech 7. a 8. února braly třetí místo za brněnským VK Královo Pole a pražským Olympem A. Na finálové třetí kolo, pořádané moravským ŠSK Bílovec ve dnech 6. až 8. března, tedy příbramská děvčata odjížděla na průběžném druhém místě celkového pořadí, jen o bod za pražským Olympem A.

Byl to víkend plný zvratů a překvapení, se šťastným koncem pro naše hráčky. Hned v pátečních dvou zápasech nenechala příbramská děvčata nikoho na pochybách, že do Bílovce si přijela pro medaili – první utkání s Vavřincem Kladno holky zkušeně po celou dobu kontrolovaly a dovolily soupeřkám 18 a 14 bodů. Ve druhém utkání pak domácímu ŠSK Bílovec vůbec nepůjčily míč a zcela jej deklasovaly; 25:10 a 25:11. Pro Příbram to znamenalo po prvním hracím dni vedení v průběžném pořadí. V úvodním sobotním utkání proti PVK Olymp A bohužel příbramské holky přišly o nahrávačku, když s poraněním kotníku musela odstoupit Lenka Drábková. Příbram nakonec tento zápas dokázala ovládnout až v tie-breaku. Absence nahrávačky se ale v zápětí projevila v utkání s VK Královo Pole, při němž náš tým po celou dobu marně dotahoval proti soustředěně a bezchybně hrajícímu soupeři – 0:2. Najít správný recept na výhru se ovšem trenérům Honzovi Prokopovi a Pavlu Kotěšovskému podařilo hned pro následující utkání, což pocítila TJ Lokomotiva Plzeň; 25:15 a 25:16. Po druhém hracím dni tak příbramské holky stále držely první místo průběžného pořadí finálového kola, i když shodný počet bodů měl v tomto okamžiku také PVK Olymp A, Vavřinec Kladno a VK Královo Pole. O medailích tedy rozhodovaly až závěrečné nedělní zápasy.

Hned v tom dopoledním příbramská děvčata zaváhala proti Slavii Plzeň a prohrála jej v tie-breaku 1:2. Opravdové drama pak ale přineslo poslední utkání s SK Olomouc, které rozhodovalo o bronzu nebo stříbru pro Příbram. Naše holky do zápasu vstoupily zaraženě a proti bezchybným soupeřkám hladce prohrály první set. Ani ve druhém setu se nám příliš nedařilo a většina našich útoků končila na bezmála 190 centimetrech olomoucké blokařky. Za stavu 15:9 ve prospěch SK Olomouc ale na podání přichází příbramská univerzálka Hanka Dropová a bere zápas do svých rukou. Výborným servisem, se kterým si olomoucké hráčky nedokážou poradit, zcela otáčí vývoj setu a následně i zápasu. Zklamaná olomoucká děvčata se totiž z prohry ve druhém setu už nevzpamatují a prohrávají s pouhými 4 body i set třetí. TJ Baník Příbram tak získává stříbro!

Hráčky našeho týmu: Karolína Nová, Hana Dropová, Lenka Drábková, Denisa Gahlerová, Barbora Obrazová, Daniela Podzimková, Valerie Wagnerová, Tereza Šolcová, Zuzana Šmejkalová, Tereza Haintzová a Simona Nová. Trenéři: Jan Prokop a Pavel Kotěšovský.

Kapitánka příbramského týmu Karolína Nová pak navíc získala individuální ocenění za nejlépe útočící hráčku turnaje.