Oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů

Občanské průkazy připravené k vyzvednutí
Cestovní doklady připravené k vyzvednutí 
Stav na přepážkách on-line

Vedoucí: Marcela Vívodová

Seznam činností zajišťují

Agenda občanských průkazů

Agenda cestovních dokladů

Děti potřebují vlastní cestovní doklad

Důležité upozornění pro rodiče:
V roce 2017 skončí platnost cestovních dokladů dětem, kterým byla v roce 2012 zákonem o cestovních dokladech zavedena povinnost mít svůj platný cestovní doklad pro cestování mimo území ČR. Jedná se o děti, které v roce 2012 byly mladší 15 let a cestovní pasy byly vyhotoveny s dobou platnosti na 5 let. Proto nyní doporučujeme všem rodičům zkontrolovat cestovní doklady svých dětí a případně si včas požádat o jejich výměnu.
 
Upozorňujeme, že neplatné cestovní pasy se dle zákona o cestovních dokladech odevzdávají. Pokud občan ČR nepožaduje cestovní pas obnovit, je i zde povinnost odevzdat neplatný cestovní pas na oddělení OP a CD MěÚ Příbram.
 
Dnem 26. června 2012 skončila možnost vycestování dětí zapsaných v cestovních dokladech rodičů. Pro vycestování do zahraničí od 26. června 2012 musí mít každý občan České republiky vlastní cestovní doklad.
Pro vycestování do států EU je cestovním dokladem cestovní pas i občanský průkaz. Pro tuto situaci lze kromě cestovního pasu dítěte použít rovněž občanský průkaz dítěte, neboť od 1. ledna 2012 lze požádat o vydání občanského průkazu také pro občany mladší 15 let.
 
Při podání žádosti o vydání cestovního dokladu nebo občanského průkazu pro dítě mladší 15 let je nutné předložit rodný list dítěte, rodný list rodiče, občanský průkaz rodiče.
Doba vyřízení dokladu od podání žádosti - cca 4 týdny.
 

Podrobné informace včetně legislativy lze vyhledat na webových stránkách MV ČR zde.

 
Návody ke stažení
 


Počet zobrazení: 17464 | Aktualizováno: 24. 04. 2017