Ostatní záležitosti

Pokud si nejste jisti kam zařadit svůj dotaz, můžete jej napsat sem.

Pošlete svou otázku:

Jméno (zobrazí se u otázky):   E-mail (nezobrazuje se veřejně):
 
Text otázky:
 
Opište kontrolní kód:
Kontrolní kód
 
  Souhlasím se zpracováním osobních údajů a s podmínkami odeslání otázky
 


Otázky a odpovědi:

Vyhledávání:
   
1 |…| 131  
16.11.2017 19:30:36 - Martin Havránek
Dobrý den.Dají se zjistit výsledky voleb v obci Jerusalém?Děkuji Havránek Martin.
Odpověď - 20.11.2017 07:33:59
Vážený pane Havránku, uvedená "obec" není samostatnou obcí, ale částí územního samosprávného celku, tedy obce (města) Příbram. Výsledky voleb zpracovává Český statistický úřad. Na internetových stránkách www.czsocz lze nalézt veškerá statistická data. Výsledky voleb lze nalézt na úvodní stránce pod záložkou "statistiky". Po označení záložky je možné zvolit odkaz "volební výsledky". Po zobrazení stránky je potřeba přejít na odkaz "Výsledky voleb a referend". Zde je možné využít dalších odkazů a vybrat konkrétní typ voleb. Předpokládám, že dotaz směřuje na poslední volby, tzn. je potřeba označit "Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR" a vybrat příslušný rok, tzn. rok 2017. Zde je možné dále zvolit z odkazů na jednotlivé typy zpracování. V tomto případě označit odkaz "Výsledky hlasování za územní celky". Po zobrazení vybrat z příslušných tabulek Středočeský kraj a označit odkaz Příbram, a to ve sloupci "výběr obce". Poté se zobrazí seznam obcí spadající do působnosti obce (města) Příbram. Zde je opět potřeba označit obec (město) Příbram a vybrat příslušné číslo volebního okrsku. Níže uvedená obec má číslo okrsku 36. Mgr. Ivana Novotná-Kuzmová, DiS., vedoucí odboru vnitřních věcí.
25.10.2017 11:36:30 - sona illkova
Dobry den,mam 2 problémy pro PT: STAROSTU města PRIBRAM
1.jsem drobny výrobce!České bizuterie z Jabloneckých koralku,z polodrahokamu a dreva, drobnych darku, vanocnich ozdob a pod. a občas mivam prebytky ze zahradky.Nejsem zadny upoceny a pachnouci negustovni trhovec,jsem na urovni,hovorim 3 jazyky,mam VS vzdelani a zakladam si kvalite sve práce i kulture prodeje.Snazim se obnovovat tradici a svetove jmeno naší bizuterie.Moje výrobky jsou mnou spickove remeslnne zpracovane pouzivam krome polodrahokamu vyhradne české suroviny a mam jiz za posledních 20 let sve dobre jmeno.nemohu se ale uplatnit stále na nekterych trzích v České republice.PRIBRAM mezi ne patri.Zmizely JARMARKY, kde se prodávalo remeslne zboží,potraviny,ovoce,zelenina,proste vsehochut a zavedly se tzv. farmarske trhy,kde podle nejnovějších statistik a i podle mého zjisteni se prodava z 90% prekoupena zelenina a ovoce z Polska. NO COMMENT. PROC a KDY TO SKONCI???
2. Dnes jsem udelala velmi spatnou zkušenost s vasi pracovnici,jejíž jmeno bohužel neznam,ale ma na starosti trhy po panu Paulovi. Dnes rano při dojezdu na Dvorakovo nabrezi mne přivítala slovy, cituji: pani Illkova, vy jste mistr ve volani nevhod.Volate me v 17 hodin a dokonce i v 18,30 a ja v zadnem!!! pripade!!! nejsem !!!ochotna!!!!!obetovat svůj volny cas na hovory o trzích. One osobe jsem rekla,ze ja jsem pracovala 40 let v zahraničních službách,ale kdybych si toto dovolila ke klientovi,byla bych zcela jiste vyhozena.ze ja jsem pro ni v první rade klient. pak jsem ji doporučila, necht si vypina telefon po sve pracovni době. Ze ja to nemohu vedet, kdy jeji doba konci. my jsme pracovali i v 21.00...s klienty jsme museli hovorit kdykoliv.do 20. hod. to bylo povazovano u nas za normalni.
když jsem se podivala na místo na Dvorakove nabrezi, krasne ale na prochazku, ne na trh. prodejci na moste: Rus, Vietnamec a Armenec a svetsti. ani jeden není lokalni výrobce. jsou to jen a jen prekupnici nekvalitních kramu.
Po teto zkusenosti jsem zase slozila jiz vylozene zboží do auta a odjela jsem domu. Setrvat by totiž za danych okolnosti bylo pod moji uroven i dustojnost.
Zadam, aby te pani bylo nalezite durazne vysvetleno, ze klienta je třeba si vazit a podle toho s nim také jednat. Dle mého nazoru ona není spravna osoba na svém miste. narozdil od pana Paula, ten byl vždy maximalne !!!ochotny!!!
To, ze se nemohu zúčastnit klasických trhu v lukrativni zone povazuji za diskriminaci drobnych a poctivych podnikatelu a vyrobcu. jsem jiz duchodce a prodavam proto, abych uživila adoptovane Rotweilery a kocicku. Z duchodu me na to moc nezbyva, protože zvířata me stoji mesicne cca 12000kc. je to dost. ale ujala jsem se jich a vynahrazuji jim stradani. Dále rada podporuji projekty Clovek v tisni a seniory v ruznch seniorských domovech.
Dekuji za Vas cas a velmi ocenim Vasi férovou odpověď. sona illkova v.r.
PS: mnoha města jiz od nesmyslných farmářských trhu upustila. viz Dobris, Ricany, Benesov, Jilove, Mnisek a pod.
Odpověď - 30.10.2017 12:50:02
Vážená paní Illková, níže si dovoluji přeposlat Vám stanovisko vedoucího obecního živnostenského úřadu. Zároveň sděluji, že jsem se sám pídil po odpovědích na některé Vámi vznesené otázky a také jsem prověřoval některé Vámi uvedené informace. Volal jsem např. starostovi města Dobříš, kde jsem byl ubezpečen, že na Dobříši farmářské trhy rozhodně nezrušili, ale pouze je přemístili na jiné místo. I některé další Vámi uvedené informace nepovažuji za stoprocentně relevantní. Nechávám na příslušném odboru, aby s Vámi v co největším možném klidu dohodl možnosti, které jsme schopni Vám nabídnout. Děkuji a zůstávám s pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
Odpověď - 30.10.2017 12:51:55
Vyjádření k podnětu paní Soni Illkové. 1) Farmářské trhy v Příbrami probíhají již několik let a patří mezi úspěšné prodejní akce našeho města a to, jak pro zákazníky tak i prodejce. Od loňského roku byly na základě velké poptávky ze strany našich občanů dokonce rozšířeny na dvojnásobný počet. Rozhodně odmítám, že na našem FT je 90% překoupené zeleniny a ovoce z Polska, jak uvádíte. Provádíme namátkové kontroly nabývacích dokladů prodejců a tím máme dostatečný přehled o způsobu nabytí zboží. 2) Dle vyjádření organizátorky trhu jste nebyla „ Vítána“ slovy o nevhodném času volání. V průběhu hovoru jste byla slušně požádána o telefonické řešení běžných provozních záležitostí v průběhu standardní pracovní doby. Všechny Vaše dosavadní hovory byly uskutečněny vždy po 17 a 18 hodině. Přesto byly naší pracovnicí vyřízeny. V momentě, kdy nemohl být uspokojen Váš požadavek na účast na Farmářském trhu 21. 10. (pozdní volání- předchozí den večer, kdy již byl trh naplněn a nevhodný sortiment pro přímý prodej), Vám byla nabídnuta možnost účasti na Adventních a všeobecných trzích, kde je prostor pro Váš sortiment. Dále Vám byla nabídnuta možnost účasti na dalším farmářském trhu dne 4. 11., a to v dětské dílničce. Opravdu nevnímám žádné náznaky diskriminace, spíše snahu nabídnout Vám vhodnou alternativu a možnost účastnit se klasických i jiných trhů, které odpovídají Vašemu sortimentu, obzvláště v době před koncem roku, kdy je prodejních akcí v našem městě větší množství. Vzhledem k organizační přípravě trhů je nutné se dostatečně včas s organizátory spojit a dohodnout svou účast a její podmínky. S Vaším tvrzením, že jste diskriminována tím, že se „ Nemůžete účastnit klasických trhů v lukrativní zóně“ tedy nemohu souhlasit. V případě jakýchkoliv nejasností nebo problému v oblasti trhu či podnikání, se na mě neváhejte kdykoliv obrátit. Buď osobně, nebo telefonicky na tel.č.: 606 843 973. S pozdravem Ing. Ota Hauptmann, vedoucí obecního živnostenského úřadu
10.10.2017 15:12:14 - Sigi
Dobrý den. Chtěl jsem se jenom zeptat, zda město plánuje nějaké akce na 28.10.17 a na 11.11-17 dne válečných veteránů. Děkuji.
Odpověď - 11.10.2017 08:10:25
Vážený pane, město Příbram má naplánovaný pietní akt k uctění výročí vzniku samostatného československého státu a to 27. 10. 2017. Program: 10:00 hod. – položení věnců k památníku u Zámečku – Ernestina 10:30 hod. – položení věnců k památníku na náměstí Hynka Kličky v Příbrami VI – Březových Horách (odvoz autobusem od Sokolovny, ul. Gen. Tesaříka) S pozdravem Bc. Dagmar Bětíková, OŠKS
03.10.2017 19:21:17 - Honza
Nemám v Příbrami trvalé bydliště a chtěl bych jít k volbám v příbrami,kde se mohu přihlásit o volební lístky a nebo jak se zaregistrovat.Prosím uveďte postup.Děkuji
Odpověď - 04.10.2017 14:05:12
Vážený pane Honzo, pokud nemáte trvalý pobyt v Příbrami a chcete zde volit, musíte si na obecním úřadě v místě svého trvalého pobytu požádat o voličský průkaz. Požádat můžete buď osobně, a to nejpozději do 18.10.2017 do 16:00 hod, nebo písemně s Vaším úředně ověřeným podpisem, a to nejpozději do 13.10.2017 do 16:00 hod. V písemné žádosti uveďte adresu, na kterou chcete voličský průkaz doručit. Sady hlasovacích lístků obdržíte ve dnech voleb v každé volební místnosti. Renata Morová vedoucí oddělení evidence obyvatel Tel.: 318402584 E-mail: renata.morova@pribram.eu
03.10.2017 10:38:16 - Jiří Albert
Dobrý den,
v květnu jsem vyplňoval dotazník pro můj zájem o kompostéry zdarma. Jak se, prosím, záležitost vyvíjí? Kompost už by se měl zakládat.
Odpověď - 03.10.2017 13:10:22
Vážený pane Alberte, žádost o dotaci na celkem 828 kompostérů byla v červenci předložena do Operačního programu Životní prostředí. Předpokládáme, že koncem tohoto roku bychom se měli dozvědět, zda jsme s naší žádostí uspěli, či nikoliv. V případě přidělení dotace bude na počátku příštího roku vybrán dodavatel kompostérů, které by poté byly distribuovány mezi obyvatele. Přibližně v květnu by došlo tedy k předání kompostérů všem zájemcům, kteří odevzdali vyplněný dotazník a splňují základní pravidla pro přidělení kompostéru. Jakmile budeme vědět, zda je naše žádost úspěšná, budeme Vás i ostatní zájemce informovat o dalším postupu. S pozdravem Jan Novotný, Odbor řízení projektů a dotací, jan.novotny@pribram.eu, tel. č. 318 402 365.
25.09.2017 12:39:46 - Radka
Dobrý den,
chtěla bych se zde informovat, zda během podzimu proběhne nějaká akce pro veřejnost spojená s možností koupě výrobků, které vyráběli senioři.Máme spoustu pěkných výrobků a rádi bychom se chtěli zúčastnit. Na koho se eventuelně obracet, pokud se do budoucna takovéto akce plánují. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď - 26.09.2017 13:06:57
Dobrý den paní Radko, děkuji za dotaz. Podobnou otázku položili 20.9.2017 zaměstnanci Majáku. Ačkoliv jsme s podobnou akcí nepočítali, tento nápad se mi natolik líbí, že se jej pokusíme zrealizovat ještě v tomto roce. S přáním hezkého dne 1. místostarostka, Mgr. Alena Ženíšková
18.09.2017 22:44:37 - Lucie
Dobrý den, chci se zeptat kde si vyzvednout poštu, když je někdo hlášený u Vás na úřadě. Děkuji ta odpověď
Odpověď - 19.09.2017 08:38:56
V případě, že je osoba hlášená na úřadě (Tyršova 108, Příbram) zanechává Česká pošta na Podatelně MěÚ Příbram pro tyto osoby oznámení o uložení zásilky a výzvu k vyzvednutí. Zásilku si potom dotyčná osoba vyzvedne na poště. S pozdravem Ing. Věra Šťastná, vedoucí oddělení podatelny a centrální spisovny.
16.09.2017 19:40:20 - veronika
Dobrý den, prosím, bude pokračovat páteční večerní bruslení pro veřejnost ? Bylo skvělé :-)
Odpověď - 18.09.2017 08:59:00
Dobrý den, v současné době nejsou terminy veřejného bruslení ani večerního bruslení vypsány z důvodu rekonstrukce šaten ve velké hale zimního stadionu a omezenému provozu obou hal. Po dokončení rekonstrukce plánujeme vypsat i termíny večerního bruslení, které se koná nepravidelně dle volných hodin. Pro aktuální informace sledujte naše stránky www.szm.pb.cz, kde budou termíny vypsány. S pozdravem Miroslava Poláková, SZM Příbram
02.09.2017 10:00:28 - Miroslav Havelka
Vážení, 25.5.2017 jesm vám elektronicky odeslal žádost (Dotazník - domácí kompostéry). Dosud jsem nedostal žádnou odpověď zda požadovaný kompostér dostanu či nikoliv. Prosím o odpověď na uvedený email.
S pozdravem Miroslav Havelka Sádek 64, 261 01 Příbram. 2.9.2017
Odpověď - 04.09.2017 10:36:27
Vážený pane Havelko, město Příbram podalo v červenci žádost o dotaci na pořízení kompostérů, celkem obyvatelé města požádali o 828 kompostérů. Informaci o tom, zda dotaci získáme, předpokládáme na konci tohoto roku a v případě úspěchu naší žádosti by k distribuci kompostérů mohlo dojít na jaře příštího roku. Před samotnou distribucí, až budeme vědět další podrobnosti, budeme všechny žadatele kontaktovat na adresu či telefonní číslo, které uvedli v dotazníku. Ještě jsem pro jistotu zkontroloval Váš dotazník - máme ho zaevidovaný a pokud uspějeme, budeme Vás informovat. S pozdravem Mgr. Jan Novotný, referent Odboru řízení projektů a dotací.
17.08.2017 23:26:35 - Antonín Zemek
Dobrý den pane starosto. Musím vám poděkovat za usnadnění při rozhodování jestli opustit Příbram nebo ne. Po odstranění další příkazové značky která snižuje rychlost na komunikaci která míjí náš dům č.p.493 Pb VII. na 30 km v hodině, tak teď máme jasno. Celá naše rodina děkuje ne jenom Vám, ale i celému zastupitelstvu. Skoky přes místní zpomalovací retardér se prodloužili o dalších půl metru. Bravo. Přestaly jsme větrat úplně. Opravdu velký dík. Zemek.
Odpověď - 28.08.2017 08:29:10
Vážený pane Zemku, dovoluji si Vám přeposlat odpověď samostatného oddělení silničního hospodářství a věřím, že po vyspravení retardéru a doplnění značky se situace uklidní. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města. Vážený pane Zemku, dopravní značka B20a snižující nejvyšší dovolenou rychlost, která byla odstraněna, byla umístěna v okolí supermarketu BILLA a čerpací stanice OVM, nikoliv však kolem Vašeho domu č.p. 493. Tato dopravní značka byla odstraněna na základě podnětu Městské policie a po projednání s Dopravním inspektorátem policie ČR. Další snížení rychlosti ve Vaší lokalitě je umístěno z důvodu umístění příčného prahu. V tuto chvíli je snížení rychlosti na 30km/h osazeno směrem dolu, směrem nahoru chybí (pravděpodobně bylo odcizeno) - již bylo předáno Technickým službám k doplnění. Po doplnění bude tedy rychlost přes příčný práh 30km/h. Technický stav příčného prahu je v tuto chvíli nevyhovující, příčný práh bude tedy opraven. Bohužel hluk je jedním z negativních hledisek příčných prahů. Ing. Zuzana Štěrbová, vedoucí samostatného oddělení silničního hospodářství.
04.08.2017 23:51:13 - Antonín Zemek
Dobrý den. Bydlím s rodinou na Příbrami VII, Jana Drdy 493. Proč to zmiňuji? Protože za šest let co tu bydlíme, tak se situace stále zhoršuje. Nejen že padesátka v obci zákonem dána, se na komunikaci vedoucí kolem našeho domu z devadesáti procent nedodržuje, ale navíc je tu třicítka. Třicítka je tu z nějakého důvodu, stejně jako zpomalovací retardér. Retardér je už roky nefunkční. Tak že, hluk z vysoké rychlosti a přeskakování již zmíněného retardéru dělá z našeho obydlí nevětratelnou ubykaci. Hluk začíná být opravdu nesnesitelný. O bezpečnosti nemluvě.Tak že, se ptám, co s tím? Předem děkuji za jakoukoliv odpověď. Z pozdravem. Zemek.
Odpověď - 10.08.2017 09:16:14
Vážený pane Zemku, do konce týdne provedu osobně prohlídku Vámi uváděné lokality. Poté odpovím na tomto místě. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
Odpověď - 15.08.2017 11:33:14
Vážený pane Zemku, situaci jsem osobně prověřil. Domnívám se, že předepsaná rychlost 30 km/h je pro tuto lokalitu vhodná stejně tak jako retardér, který byl v minulosti zbudován. Bohužel, druhá strana mince každého retardéru je to, že je vždy zdrojem nadměrného hluku. Ani moderní provedení retardérů na tom nejsou o moc lépe. Z výše uvedených důvodů prozatím nevydávám žádný pokyn k dalším opatřením. Děkuji za podnět zůstávám s pozdravem. Ing. Jindřich Vařeka, starosta.
02.08.2017 08:24:31 - František
Dobrý den chci se zeptat jestli se může můj děda vyléčit z nemoci : odumírání cév v mozku. Když skoro nemluví a moc nevnímá. A někdy špatně dýchá. A jak dlouho bude asi ještě žít.
Odpověď - 07.08.2017 08:20:52
Vážený pane Františku, na Vaši otázku neumíme odpovědět. Veškeré záležitosti, které se týkají prognosy zdravotního stavu, musíte řešit komunikací s ošetřujícím lékařem Vašeho dědečka. S pozdravem Mgr. Robert Dikan, vedoucí odboru SVZ
16.07.2017 17:20:02 - Elis
Dobrý den, prosím Vás jak to funguje s poplatkem za odpad, pokud je člověk hlášený u Vás na úřadě?
Děkuji za odpověď
Odpověď - 18.07.2017 11:28:47
Vážení, místní poplatek za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů je hrazen na základě § 14 odst. 2 zákona č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů a v souladu s § 10 písm. d) a § 84 odst. 2 písm. h) zákona č. 128/2000 Sb., o obcích , ve znění pozdějších předpisů. Poplatek hradí každá fyzická osoba, která má na území města Příbram trvalý pobyt, tzn. i fyzická osoba, která má trvalý pobyt na ohlašovně městského úřadu. Místní poplatek za komunální odpad je hrazen na základě obecně závazné vyhlášky platné pro daný kalendářní rok (případná osvobození od poplatku jsou uvedena v této vyhlášce). Místní poplatek za komunální odpad na základě Obecně závazné vyhlášky č. 5/2016 ze dne 10. října 2016 činí pro rok 2017 částku 552 Kč. Poplatek uhradíte hotově v pokladně MěÚ Příbram, Gen. R. Tesaříka 19. Olga Štilipová, vedoucí oddělení účetního a financování EO MěÚ Příbram.
20.06.2017 23:36:02 - Fabián
Dobrý den, pane starosto chtěl bych vás poprosit jestli někdo poseká ten kousek na náměstí Arnošta s Pardubic ten kousek toho trávníku a ošetří ten chodník kolem české spořitelny je dosti zarostlý. vypadá to dam dosti ošklivě a dělá to městu Příbram ostudu.
Odpověď - 22.06.2017 09:33:11
Vážený pane Fabiáne, níže si Vám dovoluji přeposlat stanovisko Technických služeb města Příbrami k Vašemu dotazu. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
Odpověď - 22.06.2017 09:33:50
Dobrý den, údržba ulice Potoční probíhá pravidelně a její opětovné chemické a mechanické ošetření bude prováděno v nejbližších dnech. Sekání Vámi kritizovaného trávníku neplánujeme. Jedná se totiž o pozemky které nejsou ve vlastnictví města, ale několika jiných majitelů. S pozdravem Ing. Pavel Mácha, ředitel Technické služby města Příbrami, p. o. 261 01 Příbram IV,U Kasáren 6.
14.06.2017 19:21:28 - Šimon
Dobrý den, pane starosto velice se mi líbila dnešní akce která byla pořádána na Nováku v Příbrami pod Svatou Horou a to se snídani s Novou vím že to je vaše snaha takto více oživit město Příbram což beru jako velmi dobrou věc jak pro vás tak pro občany Příbrami. Takto si ještě více získáte voliče na svoji stranu, když budete pořádat takové akce to předtím v Příbrami takové akce nebyli a velice vám za ně děkuji. A v dalších takových akcích vám fandím.
Odpověď - 15.06.2017 14:00:27
Vážený pane Šimone, děkuji za slova uznání, bez kterých by nás naše snažení asi časem přestalo bavit. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
14.06.2017 14:27:22 - Milena Ř.
Dobrý den, měla bych na Vás dotaz ohledně přání z radnice k životnímu jubileu. Babička oslaví letos 92.narozeniny, ale vzhledem k zákonu o ochraně osobních údajů, jsme to už nestihli k jejím 90.kulatinám.Na koho je možné se obrátit?Předem děkuji za informaci.S pozdravem
Odpověď - 25.07.2017 06:56:34
Vážená paní Mileno, v uvedeném případě kontaktujte paní Helenu Ziopulosovou, vedoucí oddělení matriky, obřadů a slavností odboru občanských agend Městského úřadu Příbram - tel.:318 402 580, e-mail: helena.ziopulosova@pribram.eu. Vedoucí odboru JUDr. Emanuel Pavel.
11.06.2017 08:42:48 - Xaver Alda
Dobrý den,pane starosto nebylo by lepší když v městě Příbram se tvoří kolony auto a to v nejvyšší špičce vypnout semafory stejně se podle nich řidiči neřídí a jezdí si jak chtějí a semafory v Příbrami ignorují. Takže jsou v této špičce zbytečně zapnuté protože to stejně nikdo je nerespektuje a jezdí si podle svého. Byl jsem svědkem a to v pátek a nedokázal jsem se divit nad těmi zmatky. Semafory v této špičce spíše více zdržují plynulost provozu a tím to se tvoří ve špičce kolony a jízda po městě Příbram připomíná raději hororovou jízdu než jízdu v plynulém provozu. Nejlepší by bylo je některé vypnout aby se v této špičce netvořili zmatky a taky zbytečné kolize. Takže vás žádám aby jste něco s tím udělali.
Odpověď - 13.06.2017 08:37:24
Vážený pane Aldo, dovoluji si Vám přeposlat stanovisko odborného útvaru. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města. Vážený pane Aldo, děkujeme za Váš názor. Tento pátek bohužel došlo k několika dopravním nehodám (kamion na Husově ulici, porouchaný autobus v ulici Čs. armády), které způsobily velké kolony vozidel. Z tohoto důvodu se mohlo světelně signalizační zařízení (dále SSZ) jevit jako neúčinné. Nicméně doprava po městě by byla bez SSZ ještě více ochromena. Pro názornost si prosím představte sebe jako chodce na křižovatce, kde jsou ve špičce vypnuté SSZ, případně jako řidiče jedoucího z vedlejší komunikace, který je závislý na libovůli ostatních řidičů. Věřte, že ze zkušeností našich, ale i z jiných měst, se v dnešní době již bez funkčního SSZ nelze obejít. A pokud někteří řidiči nedodržují pravidla silničního provozu, tak to neznamená, že lidem co nerespektují zákony, se budeme přizpůsobovat. Děkujeme za pochopení Simona Žďánská, referent samostatného oddělení silničního hospodářství.
06.06.2017 20:43:25 - Miloslav.H
Dobrý den,pane starosto myslím si že by taky mělo město Příbram mít zavěšenou květinovou výzdobu na sloupech veřejného osvětlení určitě by to i zkrášlilo veřejné prostranství jak na náměstích tak i v některých ulicích. Což by mohlo i přispět ke zlepšení okolí ve městě Příbram a taky pomoci místním prodejcům květin.
Odpověď - 07.06.2017 15:14:58
Vážený pane Miloslave, máte pravdu v tom, že v květinové výzdobě a především okrášlení sloupů veřejného osvětlení se nám již druhým rokem nedaří to, co se povedlo jinde. Pro příští rok se hodlám inspirovat dodavatelem květin, který dodává výzdobu na Dobříš a věřím, že se tak dopracujeme k tomu, aby se lidé zastavovali před naší květinovou výzdobou s potěšením. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
28.05.2017 23:05:01 - Břetislav
Dobrý den,pane starosto vím že dále budete projednávat co s haldami v Příbrami aby to neuškodilo dotčeným občanům Příbrami a okolí a že se budete snažit aby ta prašnost nebyla dosti vysoká a tím aby to nepoškodilo životní prostředí. Nejlepší cesta by byla převoz těchto hald k jejímu dalšímu zpracování po železnici než po silnici taky by se tím ušetřili i silnice. Železnice by proto byla dost výhodná ale je to na vás jak se rozhodnete jestli dáte přednost auto dopravě nebo železnici budu vám držet v tomto palce aby to řešení bylo co nejlepší.
Odpověď - 29.05.2017 13:15:21
Vážený pane Břetislave, děkuji za podporu. Příbramské zastupitelstvo vyhodnotilo jako nejšetrnější variantu vůči obyvatelům města Příbram a přilehlých obcí přepravu materiálu prostřednictvím zakrytovaných dopravníků. Podrobnější informace naleznete na http://pribram.eu/files/post/102432/%282%29%20Koncepce%20likvidace%20odvalu%20DIAMO2-anonymizace.pdf . S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
23.05.2017 11:34:50 - Štolbová
Dobrý den, mám dotaz ohledně dětského hřiště vedle Q klubu. Bylo by možné sem umístit menší pískoviště pro nejmenší a houpačka pro nejmenší? Chodí sem spoustu maminek co mají děti ve věku 1-3 roky, ale kvůli starším sourozencům navštěvují toto hřiště. Shodli jsme se,že pro ty nejmenší tady opravdu vyžití chybí. A nelze pendlovat se dvěma třemi dětmi mezi několika hřišti.
Děkuji za kladné vyřízení

S pozdravem Kamila Štolbová
Odpověď - 29.05.2017 13:19:57
Vážená paní Štolbová, odpověď na Váš dotaz jsem nechal prověřit s tím, že se pokusíme oslovit a následně přesvědčit poskytovatele dotace o doplnění herního prvku dětské pískoviště, a to zcela na náklady města. Předpokládám, že bychom měli získat souhlasné stanovisko a potom bychom mohli malé pískoviště do klidové zóny Ryneček doplnit. S pozdravem Ing. Jindřich Vařeka, starosta města.
1 |…| 131