Asistenty školil policejní psycholog

Tisková zpráva 17. 6. 2015

Včera proběhla první část školení asistentů prevence kriminality, kteří jsou zařazeni do Městské policie Příbram. Školení vedl policejní psycholog a bylo zaměřeno na komunikaci a asertivní jednání.  

„Asistenti prevence kriminality se v našem městě dlouhodobě osvědčují. V současné době do určité míry zaplňují mezeru v chybějících pozicích terénních pracovníků nejen v sociální oblasti. Obcházejí lokality, radí lidem, na koho se mají se svými problémy obrátit, následně sledují, zda se tak stalo, ve výjimečných případech doprovázejí zájemce na jednání s úřady,“ uvádí místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková a dodává, že asistenty mohou občané potkávat v ranních hodinách u škol a přechodů a dále v průběhu dne například v okolí ubytoven či domů s pečovatelskou službou a na dalších místech na území našeho města. „Nebojte se naše asistenty kdykoliv oslovit. Během svého působení v našem městě již nalezli své místo jako důležitá spojka mezi policií, obyvateli lokalit a poskytovateli sociálních služeb,“ dodává místostarostka.

Asistenti prevence kriminality jsou „civilními“ zaměstnanci samosprávy. Občané města Příbrami je v našich ulicích mohou potkávat již více než rok. Jedná se o zaměstnance zařazené do městské policie, úzce spolupracují se strážníky Městské policie Příbram i Policie ČR. V únoru letošního roku byla s Úřadem práce České republiky v Příbrami uzavřena dohoda o vytvoření pracovních příležitostí v rámci veřejně prospěšných prací a poskytnutí příspěvku. Na základě této dohody vzrostl celkový počet asistentů na 6. V budoucnu by se mohl jejich počet ještě zvýšit.

A na závěr malá statistika: ke konci května 2015 pomáhá udržovat pořádek v 58 městech a obcích České republiky celkem 175 asistentů prevence kriminality.

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí

Pavlina.Svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I

tel. č.: 318 402 240, mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

 Počet zobrazení: 2327 | Aktualizováno: 17. 06. 2015