17. listopad v Památníku Vojna Lešetice

 

 

U příležitosti státního svátku Dne boje za svobodu a demokracii v pátek 17. listopadu 2017 byl Památník Vojna Lešetice, pobočka Hornického muzea Příbram, již tradičně otevřen.

Připraven byl také doprovodný program. Ve 14 hodin proběhlo slavnostní předání symbolických vstupenek určených pro žáky příbramských základních a středních škol. Tyto vstupenky zakoupili a muzeu věnovali David Horák z Cadillac Ranch US a starosta města Příbram Jindřich Vařeka. Z rukou Davida Horáka je převzal místostarosta města Příbram Václav Švenda. Celý akt moderoval ředitel Hornického muzea Josef Velfl, o hudební doprovod se postaral Soubor svatohorských trubačů.

Následovalo vystoupení představitelky Konfederace politických vězňů Příbram Dr. Libuše Musilové a prezentace kovové plastiky s názvem Zoufalství od Vladimíra Palečka, kterou věnoval svému dědovi, bývalému politickému vězni Vasilu Kosťovi. Významným hostem akce byl také Pavel Fischer, bývalý poradce prezidenta Václava Havla a kandidát na nového prezidenta.

I přes velice nevlídné počasí během dne a večera, kdy v prostoru památníku byla pro zájemce připravena tematická divadelní vystoupení v rámci Festivalu Divadla Dagmar uspořádané Malým svatohohorským divadélkem Gymnázia pod Svatou Horou, si cestu na Vojnu našly přes dvě stovky návštěvníků.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 Počet zobrazení: 939 | Aktualizováno: 21. 11. 2017