300 nových světel v Příbrami

0 0 0

 

V průběhu uplynulých týdnů bylo ve městě vyměněno 300 svítidel, další budou obnovena začátkem příštího roku.

Město Příbram bylo úspěšné v dotačním programu EFEKT II z Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, díky němuž mohlo dojít k výměně více než tří stovek svítidel v celkem dvaceti příbramských ulicích. „V současné době byly vyměněny tři stovky svítidel. Dalších sedmnáct, u kterých je mimo samotného světelného zdroje potřeba i výměna sloupu veřejného osvětlení, bude instalováno v prvních týdnech příštího roku. Výměna světel má dvě roviny. Jednou z nich je samozřejmě ekonomická úspora, tou druhou, pro nás mnohem významnější, je bezpečnost,“ uvádí starosta Jan Konvalinka.

Zmíněný projekt vychází zhruba na tři miliony korun a padesát procent částky je pokryto výše uvedenou dotací z Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Svítidla již byla či po novém roce budou vyměněna v lokalitách a ulicích: za 7. ZŠ, Sportovní, Školní, vnitroblok Školní, Čechovská, Budovatelů, U Kasáren, Čs. armády, Anenská, Na Svahu, Žežická, K Podlesí, Ke Stadionu, Prof. K. Pobudy, Jinecká, Evropská, Obecnická, Husova, Rožmitálská, Plynárenská.

„Kromě uvedeného projektu město pracuje na postupném osvětlování přechodů pro chodce. V první části příštího roku bude nasvíceno šest přechodů v ulici E. Beneše a zároveň dojde k vytipování dalších nedostatečně nasvícených lokalit. V průběhu příštího roku se počítá mimo jiné i s výměnou osvětlení na Flusárně, kde jsou v současné době solární lampy, které jsou pro dané místo nevyhovující,“ dodal Jan Konvalinka.

 

 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

 

 

 

 Počet zobrazení: 415 | Aktualizováno: 20. 12. 2021