48. ročník Hudebního festivalu A. Dvořáka

48. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka zahájí světoznámý hornista Radek Baborák a jeho  Orquestrina

PRAHA, 2. února 2016 – Ve dnech od 28. dubna do 26. května se bude konat v pořadí 48. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram. Program festivalu opět přináší příslib krásných uměleckých zážitků.

Jak uvedla ředitelka HF AD Příbram Albína Houšková, diváky letos čeká osm klasických koncertů, koncert spojený s přehlídkou vítězných skladeb prvního ročníku soutěže ve skladbě, premiéra hudebně-dramatického programu, operní a taneční představení určené dětskému publiku a open air projekt s cca 20 koncertními vystoupeními, výchovnými programy a besedami na nejrůznějších místech Příbrami. V rámci HFAD bude rovněž uspořádán benefiční koncert pro vilu Rusalka.  

Pozvání na festival opět přijali umělci světového renomé v čele s operním pěvcem Štefanem Margitou či hornistou Radkem Baborákem, jehož koncert celý festival otevře.

„Hornista a dirigent Radek Baborák patří mezi nejvýraznější osobnosti klasické hudební scény. Za více než 25 let sólové kariéry oslovil svým mimořádným muzikantským projevem posluchače v nejvýznamnějších kulturních centrech po celém světě. Jsme rádi, že přijal pozvání a zahájí letošní ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram. Doprovodí ho pro něj speciálně vzniklé hudební těleso, Orquestrina, složené ze špičkových umělců působících v prestižních ansámblech u nás i v zahraničí. Na programu koncertu budou vedle skladeb Antonína Dvořáka také díla např. Ravela, Piazzolli či Faurého,“ přibližuje ředitelka festivalu Albína Houšková.

„Letošní ročník je pro nás svým způsobem přelomovým. Na základě smlouvy s městem Příbram se novým pořadatelem festivalu stala za tímto účelem vzniklá nezisková organizace Dvořákovo Příbramsko. Tato transformace pomůže festivalu zajistit vícezdrojové financování, zejména z dotačních titulů a od soukromých donátorů. Budeme tak mít podstatně větší možnosti, jak ho v dalších letech financovat, organizovat a tím pádem i rozvíjet a zvyšovat jeho vysokou kvalitu a dlouholetou tradici,“ dodává Houšková.

Hudební festival Antonína Dvořáka je tradiční přehlídkou klasické hudby, která se již od roku 1969 koná v Příbrami, a díky svému postupnému rozšíření na řadu mimopříbramských historických objektů v současné době zasahuje většinu příbramského regionu. Vedle Dvořákových děl se v programu pravidelně objevují skladby mistrů 18. a 19. století i tvorba současných skladatelů. Během téměř 50leté historie festivalu se představila celá řada vynikajících těles a osobností vážné hudby z tuzemska i zahraničí. Cílem festivalu samozřejmě i nadále zůstává připomínání cenného díla Mistra Antonína Dvořáka a snaha přiblížit příbramskému publiku v reprezentativní nabídce i další tituly české a světové klasické hudební tvorby minulých staletí i současnosti. Zároveň si klade za cíl inspirovat vznik nových děl či projektů a rovněž v rámci doprovodných akcí prezentovat krásu klasické hudby i nejmladším generacím. 

Kontakt pro média:
Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram
Mgr. Tomáš Kopečný
PR & tiskový servis

http://www.hfad.cz
www.dvorakovopribramsko.cz

tel.: +420 603 238 221
e-mail: kopecny@dvorakovopribramsko.cz

http://www.kopecnypr.cz

 Počet zobrazení: 1616 | Aktualizováno: 04. 02. 2016