Advent 2016

Ginevra, Chůdadlo, Ježíškova pošta nebo videomapping. Přijďte si užít slavnostní zahájení adventu v Příbrami.

První adventní neděle letos připadne na poslední listopadovou neděli, slavnostní atmosféra do ulic Příbrami vpluje již o den dříve. Tradiční zahájení adventu proběhne v sobotu 26. listopadu na náměstí T. G. Masaryka, kde od 15 hodin uvidíte různá hudební a divadelní vystoupení, na chůdách se mezi vámi „proletí“ andělé, na místě bude také Ježíšek a jeho dílna a uvidíte i nějaká ta kouzla. Chybět nebude slavnostní rozsvícení vánočního stromu a také vánočně laděný videomapping.

 „Letos dochází k významné změně oproti minulosti, kdy se konání slavnostní události přesouvá ze čtvrtka na sobotu. Program je koncipován tak, aby si ho diváci mohli užít v poklidu, jak se k adventu sluší a patří,“ uvedl k letošnímu konceptu zahájení adventu místostarosta města Příbrami Václav Švenda s tím, že jedním z vrcholů programu bude právě videomapping. Diváci jej budou moci zhlédnout během dne hned dvakrát. „Laděný bude vánočně, a proto věřím, že si tuto hru světel a stínů návštěvníci skvěle užijí a že projekce na kostele svatého Jakuba celý slavnostní program na náměstí zatraktivní,“ doplnil místostarosta.

Rozsvícení vánočního stromu a první svíce na adventním věnci uvedou tradičně starosta města a farář se svým vánočním zamyšlením. Ještě před tím uslyšíte koncert příbramské hudební skupiny Ginevra, vystoupení žáků ze Základní umělecké školy Příbram a uvidíte také iluzionistické vystoupení Martina Kellmana. Po rozsvícení vánočního stromu uvede Divadlo Víti Marčíka svůj Vánoční příběh, a komu se ještě nenaskytla příležitost zhlédnout videomapping, který byl promítán na letních slavnostech k 800. výročí města, bude mít další šanci právě během soboty. Večerní rozloučení bude patřit kapele Tomáš Kočko & Orchestr, jejichž moravská world music završí slavnostní den.

Dopravní opatření: Dne 26.11.2016 od 06.00 hodin do 22.00 hodin bude uzavřen průjezd okolo náměstí T. G. Masaryka (tj. mezi ul. Milínská a ul. Hailova) včetně parkovacích ploch v celém prostoru náměstí T. G. Masaryka.

 

 

Adventní trhy budou na náměstí 17. listopadu
Letošní adventní oslavy částečně přeskládají léty zajetý harmonogram a především zřetelně obohatí programovou nabídku. Hned den po zahájení adventu na náměstí TGM budou v neděli 27. listopadu na náměstí 17. listopadu zahájeny vánoční trhy, které se pak denně návštěvníkům otevřou až do 23. prosince. Nedělní den vyplní například hudební produkce poprockové Argemy, ohňová show nebo černé divadlo. Doprovodná hudební vystoupení pak nebudou chybět ani během dalších adventních nedělí, kdy uslyšíme dívčí kapelu The Apples a zpěvačku a šansoniérku Janu Vaculíkovou, či zpěváka Vlastu Horvátha.

Stálým nedělním hostem bude také Ježíšek a jeho dílna, ve které si děti s pomocí vyučujících z DDM Příbram vyrobí dárek s vánoční tematikou. Děti mohou na náměstí 17. Listopadu vhodit dopisy, které napsaly Ježíškovi, do speciální červené dopisní schránky k tomuto účelu určené. Pro rodiče bude následně připravena „poštovní“ služba Dopis od Ježíška. Ježíšek uloží odpovědi na dopisy na Městském úřadu Příbram (Tyršova 108, přízemí, Odbor kancelář města) a zde si je rodiče mohou od 12. prosince vyzvedávat. 

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí
 
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

Podrobný program

 Počet zobrazení: 2718 | Aktualizováno: 21. 11. 2016