Advent pokračuje bronzovou nedělí. Tu oslavíme na Březových Horách

0 0 0

 

První adventní nedělí zvanou též železná jsme v Příbrami minulý týden slavnostně zahájili kouzelnou atmosféru předvánočního období.

Přiblížil se čas vánočních dekorací – neměli bychom zapomenout na jmelí zelené, pozlacené či postříbřené, které zavěšené nade dveřmi nám zajišťuje štěstí a ochraňuje nás před zlem. Pokračujeme také v pečení vánočního cukroví a v předvánočním shonu nezapomínáme na děti, pro které má být toto období opravdovým svátkem. 

Druhou adventní neděli, které se říká bronzová,  všichni oslavíme 4. prosince. Uskuteční se premiérově na Březových Horách, a to na náměstí J. A. Alise, v okolí kostela sv. Vojtěcha a také v samotném kostele.

Od 14.00 do 17.00 hodin navštívíme jarmark - v prostorách školní budovy ZŠ Březové Hory budou v prodejních stáncích k dispozici výrobky žáků.

Atmosféru nám zpříjemní jedna z nejnadějnějších příbramských kapel The Schunky, jejíž alma mater je ZUŠ Antonína Dvořáka. V kostele sv. Vojtěcha vystoupí soubor Krásky. Tento ženský pěvecký sbor byl založen v roce 2012 a sešly se v něm sólistky a bývalé členky Příbramského dětského sboru, který tehdy vedl sbormistr Antonín Vepřek. Se svým osobitým programem vystoupí také charismatický písničkář Petr Vašina za doprovodu Míši Mádlové. Takže opět se máme na co těšit.

 

Program:

15.15 - The Schunky
16.00 - pěvecký sbor Krásky
17.00 - Petr Vašina a Míša Mádlová 

Informace také naleznete na vanoce.pribram.eu.

 

"Adventní neděli tentokrát oslavíme na Březových Horách. Náměstí J. A. Alise, jemuž dominuje kostel sv. Vojtěcha, nám vytvoří pěknou předvánoční atmosféru, jarmark a občerstvení budou návštěvníkům k dispozici. Odpočiňte si od předvánočního shonu, přijďte si poslechnout pěknou muziku a udělat si dobrou náladu,“ zve na příbramské adventní slavnosti Vlasta Ševr, vedoucí Městského kulturního centra Příbram.

 

Kontakt:

Městské kulturní centrum Příbram
Špitálská 18, 26101 Příbram I
Vedoucí: Bc. Vlastimil Ševr
Telefon: 733 691 377
E-mail: mkcpribram@pribram.eu

www: https://kultura.pribram.eu/

FB: https://www.facebook.com/mkcpribram/

 

bronzová neděle 

 

Vašina, Mádlová

 Počet zobrazení: 472 | Aktualizováno: 01. 12. 2022