Aquapark míří do zastupitelstva

 

V roce 2016 se poprvé začalo hovořit o rekonstrukci příbramského aquaparku. Zastupitelé vybrali největší ze tří možných variant. Nyní nastala doba, kdy jsou všechny potřebné údaje pohromadě.

Ze tří možných variant zastupitelé rozhodli o vypracování projektu na největší možnou rekonstrukci, která zahrnuje vybudování dalších plaveckých drah, saunového světa, dětského vodního světa… Projekt na tuto rekonstrukci byl vypracován na začátku roku 2018. Vzhledem k tomu, že oproti původnímu plánu vzrostla investice o několik desítek milionů korun, nechalo město vypracovat dva odborné posudky.

Odborné posudky měly za úkol zhodnotit projekt, najít nedostatky a možnosti úspor. Zástupci města společně s odborníky a projektanty prostudovali oba posudky, zvážili možnosti změn a nyní bude na zastupitelích, aby se k projektu vyjádřili.

„Výsledky odborných posudků budou mít možnost zastupitelé prodiskutovat na neveřejné pracovní poradě, která je svolána na pondělí 15. dubna. Zde se zastupitelé budou moci vyjádřit k projektu a přednést své návrhy na změny,“ uvedl ke svolanému jednání místostarosta Martin Buršík s dodatkem, že je třeba aby se jednání o takto velké investici zúčastnilo co nejvíce zastupitelů.

V minulém volebním období se rozhodlo o rekonstrukci, ihned ale bylo avizováno, že poslední rozhodnutí bude mít nové zastupitelstvo. Nyní tedy nastává doba, kdy zastupitelé budou moci dát stavbě, která nemá v historii města obdoby, zelenou. 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribramPočet zobrazení: 1251 | Aktualizováno: 08. 04. 2019