Areál Nový rybník se k zimnímu spánku rozhodně nechystá

 

Pro veřejnost se právě otevírá novotou vonící volnočasové hřiště a také finišují přípravy na 1. zimní akci v historii Nováku, Čertovský Novák. V rámci 2. etapy rekonstrukce areálu Nového rybníka čeká Příbramáky na jaře otevření zbrusu nového skateparku, příjemné posezení v odpočinkové zóně kolem kalníku, restaurace nebo více parkovacích míst.

„V současné době probíhá dokončování prací na výstavbě nového skateparku, který bude veřejnosti otevřen na jaře příštího roku. Započala demolice stávajících budov pro zaměstnance a občerstvení, na jaře se návštěvníci areálu mohou těšit také na příjemné prostředí kolem kalníku, kde budujeme odpočinkovou zónu,“ hodnotí současnou situaci ředitel Sportovního zařízení města Příbram Jan Slaba.

V rámci 2. etapy rekonstrukce je v plánu také vybudovat nové hygienické zázemí, úschovnu sportovních potřeb, občerstvení s posezením a menším pódiem nebo květinový ostrůvek. Kompletně by měl být zrekonstruován Junior klubu a rozšířeno parkoviště pod minigolfem.

 

Nové volnočasové hřiště vedle skateparku
Od pondělí 27. 11. 2017 je pro širokou veřejnost i školy a školky otevřeno volně přístupné volnočasové hřiště vedle skateparku. Nové hřiště v areálu Nového rybníka je možné využít pro basketbal, volejbal, fotbal, házenou a jiné sporty. Provozní doba hřiště je stejná jako celého areálu. Aktuálně v období od října do března 6:00 – 20:00 hodin. Vstup na hřiště není zpoplatněn.

Stromeček v plné parádě
Letos poprvé se v areálu Nového rybníka rozsvítí Vánoční strom, který je již nyní nastrojen a čeká na svou minutu slávy. Slavnostní rozsvícení se uskuteční za doprovodu Mikuláše, čertů a andělů v rámci akce Čertovský Novák, konané v neděli 3. 12. 2017. Pro děti budou připravené hry, soutěže, pyrotechnická show, čertovská stezka do samotného pekla a pro ty hodné a šikovné také ráj s Mikulášem. Program začíná v 16:00 hodin, Upozorňujeme návštěvníky areálu, že bude v neděli 3. 12. od 6:00 do 15:30 hodin z důvodu příprav na akci pro veřejnost uzavřen.

 

Za uměním na Novák
Ti pozornější již vědí, že se na Nováku začaly objevovat krásné dřevěné vyřezávané sochy. Tou první byl vodník, hned potom žába a rýsují se další díla. Tyto krásné sochy budou během jara rozmístěny po celém areálu a další snad boudou přibývat. Novák se tak stane jednou velkou přírodní galerií. 

 

Miroslava Poláková
Polakova@pb.cz 
Sportovní zařízení města Příbram, Legionářů 378, 261 01, Příbram VII
tel. č.: 318 621 384
mob.: 773 041 753

Oficiální webové stránky Sportovního zařízení města Příbram: www.szm.pb.cz

Oficiální FB stránky Sportovního zařízení města Příbram: https://www.facebook.com/szmpribram

 Počet zobrazení: 1949 | Aktualizováno: 28. 11. 2017