Babí léto pokračuje aneb Rožmitálská Venkovanka pod širým nebem!

Tisková zpráva 2. 9. 2015

Příbramské babí léto pokračuje druhým dílem seriálu hudebních vystoupení ve veřejném prostoru města Příbrami. Povedenou rockovou neděli vystřídá žánr dechovky, kdy se představí Rožmitálská Venkovanka. Kapela vznikla v roce 1992 a během třiadvaceti let si získala početné fanoušky, natočila šest (!) desek a slavila úspěchy na mnoha pódiích.

V neděli 6. září se od 14.30 hodin můžeme těšit na jejich vystoupení na Nádvoří Msgre. Korejse na Březových Horách v blízkosti hospůdky Na Marii, která zajistí dostatek občerstvení všem posluchačům. „Asi se nebudeme příliš holedbat, když směle vyhlásíme, že takové vedro jako minulou neděli už nebude. Vstupné se nevybírá, těšíme se na vás. Přijďte si užít hezké, možná i taneční, odpoledne,“ srdečně zve za kulturní komisi Libor Michvocík.

„Jedním z cílů Příbramského babího léta bylo oživení veřejného prostoru, což se nám první rockovou nedělí podařilo,“ uvedl místostarosta města Příbrami Václav Švenda k nápadu uskutečnit pro Příbramáky i přespolní čtyři tematická odpoledne a zároveň dodal, že náklady na všechny koncerty v rámci babího léta dosáhnou stejné výše jako jedno zábavní odpoledne pořádané firmou na objednávku, tzn. cca 200.000 Kč.

„Vážím si toho, že se pořádání této naší akce aktivně ujali sami členové kulturní komise, děkuji zejména Vladimíru Královi za vzorné moderování první „babí“ rockové neděle. Jsem spokojen i s návštěvností, která byla i přes neskutečné horko skvělá,“ uvedl místostarosta města Příbrami Václav Švenda s tím, že během odpoledne se na akci vystřídalo několik stovek návštěvníků.

Letošní Příbramské babí léto je první akcí tohoto typu v Příbrami. „Věříme, že již v příštím roce se podaří skutečně uspořádat Příbramské kulturní léto bez přídomku „babí“, to znamená, že Příbram bude žít kulturou třeba již do května až do konce září,“ uvedl již dříve v této věci předseda Kulturní, letopisecké a památkové komise Jan Cikler.

Nezapomeňte: Rožmitálská Venkovanka, neděle 6. září od 14,30 hodin, nádvoří Msgre. Korejse, Březové Hory, vstup zadarmo.

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí

Pavlina.Svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram   

 

Během odpoledne se na doslova "žhavé rockové" akci vystřídalo i přes šílené teploty pár stovek lidí.

 

Mladí ANNANNA ´S vystoupili i s hostujícími zpěvačkami.

 

Skupina Eviwatt.

 

Skupina Nástroj snahy.

 Počet zobrazení: 2956 | Aktualizováno: 02. 09. 2015