Bezpečná Příbram - nový webový portál

Tisková zpráva 19. 11. 2015

Město Příbram dne 19. listopadu spustilo nový projekt s názvem „Bezpečná Příbram“, který vznikl ve spolupráci mezi městem Příbram, Policií ČR – územním odborem Příbram a Městskou policií Příbram. Hlavním cílem projektu je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí.

 „Iniciátorem projektu je Krajské ředitelství Policie Středočeského kraje. Tento projekt úspěšně jako první začali realizovat ve městě Kolín. Jeho cílem je efektivnější spolupráce mezi subjekty a především další snížení míry a závažnosti trestné činnosti,“ informoval plk. René Peták, vedoucí územního odboru Policie ČR Příbram.

Vedení města a státní i městští policisté začali na projektu spolupracovat po společné návštěvě služebny státní policie Kolín v červenci tohoto roku. „Tam jsme se nechali inspirovat nadstandardní spoluprací právě těchto tří složek,“ řekl starosta města Příbrami Jindřich Vařeka s tím, že k tomu, aby projekt dobře fungoval, bylo nutné zajistit podmínky pro co nejužší spolupráci mezi nimi.

Společné porady a každodenní výměna informací týkajících se pouliční kriminality, tato opatření byla zavedena ihned. Delší časovou přípravu si vyžádal web „Bezpečná Příbram“.

„Byl jsem a  jsem stále nadšený z přístupu především státní policie,“ řekl dále starosta a dodává: „Pokud kdy nějaká rivalita mezi státní a městskou policií existovala, rozhodně už o ní nemůže být ani řeč. Webové stránky Bezpečná Příbram jsou naším společným dílem. V rekordním čase, bez dlouhých řečí a bez dotací vzniklo něco, co může sloužit Příbramákům každý den.“

Chcete vědět, kde policisté plánují v Příbrami měřit rychlost?
Chcete se podívat na pravidelně obnovovanou mapu kriminality?
Chcete se dozvědět, která místa v Příbrami vykazují největší nehodovost?
Chcete znát aktuální zprávy policie k případům, které se udály?
Chcete pomoci při objasňování některých případů?

To vše a mnohé jiné řeší nové webové stránky www.bezpecnapribram.cz

„Sama se na nové stránky velice těším a jsem zvědavá, jak se budou občanům líbit. Jedná se o další důležitý kamínek do mozaiky prevence kriminality,“ uvedla místostarostka města Alena Ženíšková.

 

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí

Pavlina.Svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram         

 

 

Během tiskové konference byla podepsaná Koordinační dohoda mezi městem Příbram a Policií ČR. Dohodu za město podepsal starosta Příbrami Jindřich Vařeka, za Policii ČR plk. René Peták, vedoucí územního odboru Policie ČR Příbram.

 

Iniciátorem projektu je Krajské ředitelství Policie Středočeského kraje. Jako první jej úspěšně začali realizovat ve městě Kolín. Jeho cílem je efektivnější spolupráce mezi subjekty a především další snížení míry a závažnosti trestné činnosti. Dnes byl projekt představen novinářům v Příbrami.

 

 

 Počet zobrazení: 3702 | Aktualizováno: 19. 11. 2015