Bezpečně v okolí škol

0 0 0

 

Městská policie Příbram se vedle své běžné činnosti věnuje také preventivním programům, při kterých se strážníci setkávají se žáky základních i s dětmi z mateřských škol.

V rámci prevence strážníci Městské policie Příbram děti seznamují s riziky, se kterými se mohou setkat v běžném životě. Mezi tato rizika patří doprava a bezpečnost chodců. V tomto týdnu u příbramských základních škol probíhá v ranních hodinách akce, kdy strážníci s dětmi diskutují o potřebnosti nošení reflexních prvků a zároveň jim rozdávají reflexní pásky.

„V nedávné době jsme v našem městě zaregistrovali několik dopravních nehod, jejichž účastníky byli právě chodci. K bezpečnosti se snažíme napomáhat různými cestami, postupným osvětlováním přechodů, ranní přítomností strážníků Městské policie u přechodů v blízkosti základních škol, a také preventivními programy. Dnes jsem měl možnost se společně se strážníky zúčastnit ranní akce u základní školy v Jiráskových sadech, kde jsme dětem zdůrazňovali potřebu být v provozu viděn. Prosím všechny účastníky provozu, chodce i motoristy, buďte opatrní a ohleduplní k ostatním,“ říká starosta Jan Konvalinka.

 

 

 

 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

 

 

 

 Počet zobrazení: 645 | Aktualizováno: 31. 01. 2023