Brdy lákají studenty z celé Evropy

Již koncem tohoto týdne navštíví Příbramsko desítky studentů z celé Evropy, zúčastní se mezinárodního studentského kongresu.

Otevírání Brd je tématem, o kterém toho bylo řečeno a napsáno již mnoho. Malebná krajina, tajemství až donedávna uzavřené oblasti, armádní minulost, ale i celý komplikovaný proces transformace z vojenského prostoru do Chráněné krajinné oblasti. To vše zajímá nejenom českou veřejnost, ale i desítky vysokoškolských studentů geografie napříč Evropou, které sdružuje Evropská geografická asociace (EGEA). Studenti geografie z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze se při plánování jedné z tradičních akcí této mezinárodní studentské organizace, Východoevropského kongresu, rozhodli zaměřit právě na další osudy bývalých vojenských prostorů.

Na přelomu března a dubna tak čeká účastníky šestidenní nabitý program sestávající z přednášek a workshopů vedených částečně odborníky, částečně studenty samotnými, dále pak exkurze a doprovodné programy zaměřené na poznávání českých i zahraničních regionálních tradic a specialit. Akce je nejenom alternativní formou vzdělávání, ale zábavnou formou pomáhá přirozeně budovat kontakty mezi budoucími evropskými odborníky na geografii. Studenti budou ubytovaní v Hrachově a během exkurze navštíví nejen město Příbram a CHKO Brdy, ale mnohem více z našeho regionu. 

Záštitu kongresu poskytla Geografická sekce Přírodovědecké fakulty UK a podpořila ji i Česká geografická společnost. Hlavními sponzory kongresu jsou firma AON Benfield Impact Forecasting, firma ESRI a právě Geografická sekce Přírodovědecké fakulty UK. Partnery exkurzí jsou Centrum akademického výzkumu Dobříš, Hornické muzeum Příbram, Klub českých turistů, město Příbram, společnost Sellier & Bellot a Správa CHKO Brdy. Všem partnerům a sponzorům tímto děkujeme za podporu při organizaci! 

Karolína Fenclová

 

Více o pořádané akci na webu České geografické společnosti: http://geography.cz/2017/01/egea-eastern-regional-congress-2017/

Webové stránky kongresu (v angličtině): http://www.egea.eu/activity/eastern-regional-congress-2017/

Více o EGEA - Evropské geografické asociaci pro studenty a mladé geografy: https://cs.wikipedia.org/wiki/Evropsk%C3%A1_geografick%C3%A1_asociace

  

 

 

 Počet zobrazení: 2479 | Aktualizováno: 31. 03. 2017