Bronzová adventní neděle

0 0 0

 

První prosincový týden nám zakončí bronzová adventní neděle. I na tento den je připraven program, který ovšem budeme moci sledovat pouze online.

 

O bronzové adventní neděli se přesuneme do Hornického muzea Příbram, přesněji do strojovny dolu Anna.

Program, který budete moci sledovat online, začne v 18 hodin. A co nás čeká? „V tento den budeme mít čest pokřtít již třetí, rozšíření vydání knihy Památky Příbrami v obrazech, jejímž autorem je historik a ředitel Hornického muzea Příbram Josef Velfl. Druhou částí programu je koncert přední rockové kapely Wohnout, který bude přenášen netradičně z prostředí strojovny dolu Anna,“ upřesnil informace starosta Jan Konvalinka.

 

Program v neděli 6. prosince můžete od 18 hodin sledovat online:

https://www.facebook.com/events/427214578300774/

https://www.youtube.com/watch?v=ZBQnESIAPQ0

 

 

Památky Příbrami v obrazech

Nestává se tak často, aby se knižní titul regionálního zaměření dočkal třetího vydání.
U publikace „Památky Příbrami v obrazech“ se to podařilo. Impulz k jejímu vzniku dal před více než 20 lety tehdejší místostarosta Příbrami Vladimír Vepřek. Následovalo bezmála desetileté úsilí autora detailně zpracovat poměrně rozsáhlou pramennou základnu, která v podstatě poprvé podrobně mapuje zdejší umělecké a historické památky, od těch všeobecně známých, jako je Svatá Hora, kostel sv. Jakuba, Zámeček-Ernestinum, objekty prohlášené národní kulturní památkou v rámci Hornického muzea Příbram, až po ty méně známé, nemovité i movité. Prvního vydání se Velflova kniha dočkala roku 2008, druhého před čtyřmi lety a nyní míří za čtenáři její doplněné a aktualizované třetí vydání.

V reprezentativním provedení s trojjazyčnými textovými mutacemi knihu vydalo město Příbram. Obsahuje 50 kapitol na 204 stranách textu s 320 vyobrazeními historických i novodobých fotografií od 24 autorů v čele s Františkem Vaisem, množství plánů, map a kreseb, vše v pečlivé grafické úpravě Jana Čáky. Kvalitní práci odvedla též grafická studia Milana Joba a ALFA reklama Petra Šefra. Finální polygrafickou podobu dal knize PBtisk, a. s., Příbram. A výběr místa její prezentace nebyl nahodilý, vždyť o národní kulturní památce – parním těžním stroji dolu Anna je v publikaci rovněž samostatná kapitola…
 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

 Počet zobrazení: 418 | Aktualizováno: 03. 12. 2020