Bylo vysazeno 140 ovocných stromů

0 0 0

 

Zaměstnanci z městského úřadu a společností Drupol, 1.SčV, Tesco a Doosan Bobcat vysadili ve svatohorském sadu 140 ovocných stromů

 

V pátek 3. listopadu zaměstnanci Městského úřadu Příbram, společností Drupol, 1. SčV, Tesco a Doosan Bobcat společnými silami obnovili část svatohorského sadu u svatohorské aleje. 140 nových stromů bylo pořízeno díky dotaci od Nadačního fondu Škoda Auto a Tipsport. 

Navzdory nepříznivému počasí se páteční dobrovolnické akce zúčastnilo 150 zástupců městského úřadu a výše uvedených firem. Pod vedením spolků Svatohorské sady Příbram a Sázíme stromy bylo v sadu u svatohorské aleje vysazeno 140 ovocných stromů.

Svatohorské sady byly založeny před více než 100 lety. Významným způsobem se podílejí na obrazu Svaté Hory. Sady představují klidný protipól rušnému životu ve městě a jsou veřejností vyhledávanou lokalitou. Myšlenka na obnovu ovocného sadu vznikla na základě jeho jedinečnosti a snahy o řešení neutěšeného stavu. V roce 2022 se díky grantu společnosti Billa obnovil svatohorský sad u sportovního areálu pod Svatou Horou. 

Listopadová dobrovolnická akce byla tedy pokračováním záměru spolku Svatohorské sady Příbram o obnovu celého svatohorského sadu. I přes déšť a chladné počasí pracovali dobrovolníci z veřejné správy, společnosti Drupol, 1. SčV, Tesco a veřejnosti s nadšením. Sto stromů bylo vysazeno díky grantovému programu Škoda Stromky a čtyřicet listnáčů darovala společnost Tipsport. Akce by neproběhla bez spolupráce s firmou Doosan Bobcat, která provedla vrtání děr, frézování pařezů a štěpkování větví pomocí techniky vyráběné v závodě v sousední Dobříši. 

Pro příbramský městský úřad se jedná o první dobročinnou aktivitu, do které se zapojil. „Jsem velmi hrdý na zaměstnance městského úřadu, že se v takto hojném počtu zapojili do obnovy svatohorského sadu. Poděkování samozřejmě patří všem, kteří se na akci podíleli. Tato iniciativa jasně dokládá, že společně můžeme dosáhnout významných změn,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka

Za dalšího účastníka dobrovolnické akce, společnost Drupol, se vyjádřila marketingová koordinátorka Veronika Průchová: „Drupol k příbramskému podnikatelskému prostředí patří desítky let. Jsme rádi, že jsme se mohli společně s dalšími zúčastnit této prospěšné aktivity, kdy byla obnovena část opravdu významné lokality ve městě.“ 

„Podpora komunitních aktivit je pro nás stěžejní součástí firemní kultury a strategie udržitelnosti firmy. Naši dobrovolníci, kteří měli k dispozici nakladače Bobcat, odvedli velký kus práce zejména při hloubení děr, drcení větví a frézování pařezů. Jsme rádi, že pomáháme obnovit sady právě v Příbrami, odkud pochází řada našich zaměstnanců,“ říká Jaroslav Fišer, produktový ředitel Doosan Bobcat a dlouholetý občan města.

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

       Počet zobrazení: 720 | Aktualizováno: 07. 11. 2023