Čertovský Novák se vzhledem k současné situaci letos konat nebude

0 0 0


Čertovský Novák, tradiční zimní akce Sportovních zařízení města Příbram, se vzhledem k současné situaci letos konat nebude.
Blíží se čas Mikuláše, čertů a andělů. V Areálu Nový rybník už touto dobou každoročně vrcholí přípravy na Čertovský Novák. Letos se oblíbená akce, s ohledem na pandemii koronaviru a zákaz shromažďování, konat nesmí. Na co se těšit můžete je vánoční výzdoba v areálu Nového rybníka, a to včetně nasvíceného vánočního stromu.

„Myslím si, že akci Čertovský Novák nemusím asi nijak dlouze představovat. Za tři roky co tuto akci pořádáme, si troufám říci, že se vryla do povědomí nejen velké části obyvatel Příbrami, ale i mnoha dalších z širokého okolí. Čertovský Novák přináší tradiční čerty, anděly, Mikuláše, dílničky, vánoční trhy, rozsvěcení vánočního stromu, ale také například zcela ojedinělý osvícený kočár s koňmi, velkolepý ohňostroj nebo oživlé postavy z pohádek,“ říká ředitel SZM Příbram Jan Slaba.

Bohatý program byl naplánován i na letošní 4. ročník, a to opět včetně každoročního velkolepého ohňostroje na závěr. Do poslední chvíle se plánovalo a domlouval program, tak jak to situace dovolovala. Zvažován byl také přesun akce do on-line prostředí. „Pokud bychom přenášeli program online, nebyl by zážitek zdaleka takový, jaký si naši návštěvníci zaslouží a očekávají. Navíc jsme měli obavy z toho, že i přes zákaz vstupu a uzavřený areál, by se nám návštěvníci setkávali u vstupů a kolem plotu, a to je přinejmenším pro takovou akci velmi nedůstojné a v této situaci vyloženě nežádoucí. Čertovský Novák je o setkávání lidí, přímých kontaktech a celý podvečer je vždy propojen v jeden velký zážitek zakončený ohňostrojem. Má vás jednoduše vytáhnout ven z domovů a vtáhnout do děje a my chceme, aby to tak zůstalo,“ říká Jan Slaba a dodává, že toto byly hlavní důvody, proč se od akce nakonec ustoupilo úplně a nebude ani on-line verze. „Ze současné situace ohledně pandemie máme i my velký respekt a zároveň nechceme dělat věci napůl, v tomto případě na čtvrt či dokonce méně,“ konstatuje Jan Slaba.

Veškerá energie zaměstnanců SZM Příbram ve smyslu pořádání akcí je nyní směřována na přípravy letních akcí, koncertů, teambuildingů pro firmy i oslav pro jednotlivé zájemce. Vzhledem k výpadku 4. ročníku Čertovského Nováku bude dle slov ředitel SZM Příbram ten následující ročník o to větší a velkolepější než kterýkoli z předešlých ročníků.

 

 

Bc. Miroslava Poláková
tisková mluvčí
Sportovní zařízení města Příbram, Legionářů 378, 261 01, Příbram VII
tel. č.: 318 621 384, mob.: 773 041 753
Oficiální webové stránky Sportovního zařízení města Příbram: www.szm.pb.cz
Oficiální FB stránky Sportovního zařízení města Příbram: https://www.facebook.com/szmpribram

 Počet zobrazení: 364 | Aktualizováno: 27. 11. 2020