Chata Granit zůstává v majetku města

 

V majetku města je mimo jiné také turistická chata Granit v šumavském Zadově. Jedná se o objekt, který vykazuje ztráty, a s ohledem na jeho vzdálenost je jeho provoz problematický.

 

Chata Granit je objektem, který disponuje deseti pokoji se společným sociálním zázemím, kuchyňkou a společenskou místností. Zastupitelé dnes jednali o osudu tohoto objektu, který je prodělečný a dlouhodobě se nedaří najít vhodného nájemce. Ačkoliv z rady města šel směrem k zastupitelům návrh doporučující prodej, již na začátku samotného jednání byl od starosty města navržen nový návrh usnesení, který počítá s udržením objektu v majetku města. 

„V radě města jsme se shodli na tom, že je celá řada racionálních důvodů, proč chatu Granit nejen neprovozovat, ale ani nevlastnit. Po jednání rady jsme prověřovali ještě další možnosti. Ve spolupráci s vedením Sportovních zařízení města přišel nápad, že by chatu Granit mohla provozovat právě tato příspěvková organizace. Po vypracování studie proveditelnosti se toto jeví jako schůdné řešení, přeci jen jde o organizaci, která má zkušenosti jak s provozem ubytování, tak s gastro provozem a poskytováním dalších služeb,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka, který na začátku jednání o tomto bodu zastupitelům představil pozměňovací návrh vedoucí k zachování chaty v majetku města a zefektivnění provozu. 

Zastupitelé třiadvaceti hlasy schválili zmíněný pozměňovací návrh. Nyní tedy nastane čas, kdy bude třeba do objektu investovat a převést jej do správy SZM.  

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

granitPočet zobrazení: 345 | Aktualizováno: 19. 01. 2021