Činnost SDH v I. pololetí

Činnost jednotek sborů dobrovolných hasičů města Příbram v I. pololetí 2016

Město Příbram je zřizovatelem dvou jednotek sborů dobrovolných hasičů kategorie JPO V (Zdaboř a Lazec) a jedné jednotky kategorie JPO III/2 (Příbram – Březové Hory).

Jednotky sborů dobrovolných hasičů kategorie JPO V jsou předurčeny pro činnosti v oblasti ochrany obyvatel, jednotka kategorie JPO III/2 zajišťuje zejména výjezdy k požárům a technickým zásahům, ke kterým je vyzve Krajské operační středisko HZS Středočeského kraje.

Členové jednotek kategorie JPO V v součinnosti s členy z JPO III/2 zajišťovali preventivní požární hlídky při oslavách 800 let od první písemné zmínky o městě Příbram. Vzhledem k rozsahu akce a vyžadovaném vybavení preventivní požární hlídky požární technikou vypomohly jak členy svých jednotek, tak požární technikou okolní obce, konkrétně Obecnice a Trhové Dušníky.

Výjezdy JSDHO Příbram – Březové Hory v polovině roku 2016 dosáhly počtu 98. Převážně se je jednalo o odstranění nebezpečných stavů (námrazy, polomy), technickou pomoc (čerpání vody ze zatopených sklepů) a časté zálohy na stanici profesionálních hasičů, či hotovost na vlastní zbrojnici.

Z požárů, kde zasahovala i jednotka Příbram – Březové Hory byl zřejmě nejrozsáhlejší požár obytného domu s truhlárnou v Narysově, kde podle odhadu škoda dosáhla 5 000 000 Kč.

Součástí výcviku členů těchto jednotek je požární sport, soutěží se účastní všechny jednotky města.

Ve spolupráci se spolky (SDH) se podílejí i na přípravách a asistencích u dalších akcí, jako jsou „čarodějnice“ a podobné kratochvíle.

  

 

 

 

 Počet zobrazení: 1426 | Aktualizováno: 22. 07. 2016