Činnost Technických služeb omezuje koronavirus

 

I přes opatření, která nastavily Technické služby již v průběhu října, se zvyšuje počet zaměstnanců v karanténě. Z tohoto důvodu je činnost organizace utlumena s tím, že všichni zaměstnanci jsou přesouváni k řešení prioritních úkonů.

 

Od 22. října Technické služby přistoupily k řadě protiepidemiologických opatření tak, aby v co nejvyšší míře byla eliminována možnost přenosu nákazy. Přes všechna přijatá opatření je v této příspěvkové organizaci v současné době zhruba 20 % zaměstnanců ve stavu nemocných (nejen s onemocněním covid-19) či v karanténě.  

„Snížené personální obsazení vede k tomu, že je třeba určit prioritní úkoly, na které budou zaměstnanci přesouváni. Prioritní službou je pro město svoz všech druhů odpadů, okamžité řešení závad a nedostatků souvisejících s bezpečností obyvatel a majetku, a od 1. listopadu také dle platných zákonů zimní údržba. Právě na tyto činnosti bude brán nejvyšší zřetel, proto se může stát, že některé oblasti práce budou prozatím utlumeny,“ uvedl k současnému stavu starosta města Jan Konvalinka.  

Aktuální situace tedy činnost Technických služeb nezastavuje, ale v některých oblastech omezuje, proto bychom chtěli vyzvat občany k trpělivosti. V případě nutných záležitostí je možné využít telefonní kontakt na dispečera 777 705 600.  

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribramPočet zobrazení: 403 | Aktualizováno: 05. 11. 2020