Copacabana v Příbrami - Nic není nemožné

 

Ne každý ví, že Příbram je domovem několika výjimečných hudebních těles zahrnujících rozmanité hudební žánry. Jednou z takových kapel jsou legendární Špejbl´s Helprs, jejichž věhlas již dávno přesáhl hranice České republiky.

Zamluvit termín vystoupení této rockové kapely, která představuje jeden z nejpovedenějších revivalů AC/DC v Evropě, je nutné alespoň rok dopředu a vstupenky pro diváky také nebývají úplně levné. Velkou výjimkou bude jejich letní vystoupení na příbramské pláži. Napadlo vás, že Příbram žádnou pláž nemá? Zatím máte pravdu, ale pro Sportovní zařízení města Příbram není nic nemožné. Po vzoru megakoncertu Rolling Stones na slavné pláži Copacabana v Riu de Janeiru bude Nový rybník o několik desítek centimetrů upuštěn a na bílé pláži bude zbudováno pódium, na kterém se spustí opravdový rockový nářez.

Jen u famózních Špejbl’s Helprs totiž nezůstane. Po jejich koncertě obsadí podium další vynikající revival známý jako RCZ se svou Rammstein Tribute Show. Do Příbrami s sebou přivezou ohňovou show, bez které si Rammstein ani představit neumíme.

Bez zajímavosti není ani termín konání tohoto rockového nářezu. Přesně 21. června, což vychází v letošním roce na čtvrtek, náklon zemské osy vůči slunci dosáhne kulminačního bodu, a to pro nás, smrtelníky, neznamená nic jiného, než že právě ten den bude doba slunečního svitu nejdelší v tomto roce. Oslavy slunovratu se táhnou dějinami lidstva už od nepaměti, tak proč to jednou nezkusit i v Příbrami?

Jen malá, ale důležitá poznámka na závěr: Špejbl’s Helprs budou pro Příbramany vystupovat bez nároku na jakýkoli honorář. Zahrají jen pro radost a dobrou zábavu svého rodného města. O velkou část dalších nákladů spojených s touto akcí se postarali příbramští podnikatelé. Vstupné si proto můžete nechat na párek v rohlíku anebo na horší časy.

Jindřich Vařeka, starosta města Příbram

 

 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribramPočet zobrazení: 1421 | Aktualizováno: 04. 06. 2018