Čtyři výběrová řízení na ředitele škol

 

Město Příbram v letošním roce vyhlásilo celkem čtyři konkursní řízení na obsazení ředitelských pozic MŠ a ZŠ. Výběr proběhl u tří mateřských a jedné základní školy.

 

Výběrová řízení na obsazení postu ředitele se týkalo tří mateřských škol – MŠ Perníková chaloupka, MŠ Pohádka a MŠ Jana Drdy. „Po uplynutí šestiletého období umožňuje legislativa zřizovateli vyhlásit na pracovní místo ředitele školy konkurs. Doposud jsme tuto možnost využili pouze v případě ředitelů a ředitelek základních škol. Nyní jsme přistoupili k vyhlášení konkursu i u mateřských škol, jejichž ředitelek se toto uplynutí šestiletého období týká, a v této praxi chceme i nadále pokračovat. Jdeme cestou obhajoby manažerské pozice ředitelů. Ten stávající by měl ukázat, že je stále nejlepší a jaký plán a vize má pro příští roky. Má přece velmi důležitou pozici. Škola, kterou řídí, vychovává stovky dětí pro další život. Obhajoba vlastní práce přispívá ke kvalitě a sebezdokonalování, proto je vhodné, aby ředitel čas od času dokázal, že je stále ten nejlepší z nejlepších. Ostatně přesně toto je podstatou samosprávy a veřejné správy, v tomto případě škol. Do vyhlášených konkursů se přihlásily ve všech třech případech stávající ředitelky, které jednoznačně potvrdily, že jsou ve svých funkcích oprávněně, a posléze byly jmenovány radou města,“ uvádí ke konkursům místostarostka Zorka Brožíková.

Další výběrové řízení bylo vyhlášeno na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jiráskovy sady. „V tomto případě nejde o konkurs z důvodu končícího funkčního období, ale o konkurs souvisejí s odchodem stávajícího ředitele Petra Šlemendy. Pan Šlemenda odchází na vlastní žádost s tím, že se i nadále bude věnovat práci ve školství. Jeho odchod nás velmi mrzí, za své krátké funkční období udělal pro školu mnoho a za jeho práci mu jménem celého vedení města děkuji. Z konkursního řízení vyšla vítězně Šárka Jendruščáková, která je dlouholetou učitelkou na této škole,“ dodává Zorka Brožíková.

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946  

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 1004 | Aktualizováno: 23. 06. 2020