Cyklistická koncepce města je připravena k projednání

0 0 0

 

Cyklistická koncepce města je zpracována, diskutovat se bude na veřejné besedě

V prvním ročníku participativního rozpočtu zvítězil projekt Cyklistická koncepce města Příbram. Koncepce cyklistické dopravy v Příbrami má za úkol definovat moderní opatření vedoucí k podpoře cyklistické dopravy. Materiál by měl navrhovat konkrétní cíle a záměry, které bude město postupně prosazovat. V této fázi nepůjde o výstavbu dalších kilometrů stezek pro cyklisty, ale o vytvoření vhodných a bezpečných podmínek pro jízdu na kole ve městě – například o zlepšení podmínek pro parkování kol nebo zklidňování dopravy ve městě. Klíčovou snahou bude postupné zvýšení podílu cyklistů v dopravě.

Nyní nastala doba, kdy je tato koncepce zpracována a může být diskutována. Pokud máte zájem o zpracovaný návrh, který stanovuje základní cíle rozvoje podmínek pro cyklistiku v našem městě, máte možnost si ho přečíst zde.  K této koncepci můžete přispět svými poznatky a připomínkami k zapracování, které můžete posílat do 18. října 2019 na adresu cyklokoncepce@pribram.eu.

K cyklistické koncepci se připravuje veřejné projednávání, na kterém budou mimo jiných přítomni zpracovatelé dokumentu – spolek Partnerství pro městskou mobilitu. Veřejné projednávání se uskuteční 30. října 2019 od 17 hodin v jednacím sále města Příbram (budova bývalých Rudných dolů) na náměstí T. G. Masaryka 121.

 

Cyklistická koncepce města Příbram 

 

Návrh vedení páteřních cyklotras

 

 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí
eva.svehlova@pribram.eu

Městský úřad Příbram

 Počet zobrazení: 4907 | Aktualizováno: 30. 09. 2019