Cyklistická koncepce města

 

Vítězem prvního ročníku participativního rozpočtu Společně pro Příbram se v loňském roce stal návrh Josefa Hovorky Cyklistická koncepce města – Příbram na kole. S ohledem k blížící se realizaci město vydává dotazník, ve kterém se mohou občané k této problematice vyjádřit.

Koncepce cyklistické dopravy ve městě má v první řadě za úkol definovat moderní opatření vedoucí k podpoře tohoto stylu dopravy. V první fázi tvorby koncepce nepůjde o výstavbu kilometrů cyklistických stezek, ale především o návrhy konkrétních cílů a záměrů.

„Cílem koncepce je především vytvoření vhodných a bezpečných podmínek pro jízdu na kole ve městě, například zlepšení podmínek parkování kol nebo zklidňování dopravy ve městě. Klíčovou snahou bude postupné zvýšení podílu cyklistů v dopravě,“ uvádí koordinátorka projektu Zuzana Kučerová.

Pro lepší spolupráci na tvorbě koncepce město vydalo dotazník, ve kterém mohou občané odpovědět na pár zásadních otázek. „Odpovědi z tohoto dotazníku jsou pro nás zásadními pro zpracování celého materiálu,“ dodává Zuzana Kučerová.

Na dotazník, který vyšel v květnovém čísle Kahanu, můžete odpovídat do konce měsíce května. Dotazníky jsou k dispozici také v Infocentru v Zámečku-Ernestinu nebo v příbramském aquaparku. Na těchto místech můžete vyplněné dotazníky zároveň odevzdávat. Pokud raději zvolíte variantu online vyplnění, najdete dotazník na této adrese

  

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbram

 Počet zobrazení: 1180 | Aktualizováno: 16. 05. 2019