Den bezpečné Příbrami již tento pátek

Novák bude tento pátek v obležení policie, armády, hasičů, záchranářů a dalších bezpečnostních složek

Ideální příležitost, jak se seznámit s prací hasičů, policistů, záchranářů nebo vojáků, představuje Den bezpečné Příbrami. Koná se v pátek 16. června od 9 hodin v areálu přírodního koupaliště Nový rybník. Na návštěvníky akce čeká mnoho zajímavostí v podobě techniky, dynamických ukázek i rozhovorů s lidmi, kteří se každý den starají o bezpečnost obyvatel. Vstup je zdarma.

Den bezpečné Příbrami pořádá město Příbram ve spolupráci se složkami Integrovaného záchranného systému (IZS) a dalšími organizacemi. „Jedná se o mimořádnou akci, při které bude na jednom místě široké veřejnosti představena práce policie, hasičů, vojáků či záchranářů, ale i jejich postupy a technika,“ uvedla k akci místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková s tím, že na akci se postupně vystřídá na několik tisícovek dětí ze škol z Příbrami a jejího blízkého okolí, ale vítán je každý, kdo bude mít čas a chuť se na práci složek IZS podívat.

 „Program na Nováku bychom nemohli vůbec uskutečnit bez úsilí, času a energie jednotlivých vystupujících složek. Velice si toho vážím a děkuji jim,“ doplnila místostarostka Ženíšková.

 „Kromě vozů, výstroje a výzbroje složek IZS návštěvníci uvidí například unikátní mobilní rentgen, který používá Celní správa,“ doplnila velitelka Městské policie Příbram Jaroslava Vodičková s doplněním, že působivým zážitkem bude rovněž představení Městské policie hlavního města Prahy na koních.

A co dalšího na akci Den Bezpečné Příbrami uvidíte? Městská policie Příbram všem dětem představí svoje nové e-koloběžky a pro děti má připraven i „skok do bezpečí“ v podobě nového skákacího hradu. Celní úřad přiveze velký mobilní rentgen pro kontrolu nákladních automobilů a také stánek se zabaveným zbožím, kdy děti uvidí nejen zabavené různé kožešiny, ale třeba i sloní kel a další. Vězeňská služba ČR ukáže zákrok operační skupiny věznice Příbram a veřejný výcvik služební kynologie.

 

Armádní vrtulník, policejní drony, záchranné saně nebo sací bagr

Armáda ČR na akci vyšle vrtulník W-3A Sokol, který přistane u areálu minigolfu přesně v 9.20 hodin. V 10.00 hodin předvede seskok výsadkářů. Jeho odlet je naplánován na 12. hodinu. Policie ČR si pro děti připravila dynamickou ukázku zásahu pořádkové jednotky, dva drony Brus a další techniku.

Hasičský záchranný sbor předvede svoje záchranné saně RS 5 při záchraně tonoucího, a dále například sací bagr či seskokovou matraci. Společně se Zdravotnickou záchrannou službou je naplánována simulace dopravní nehody s vyproštěním osob z vozidla a poskytnutí první pomoci a také hašení tohoto vozidla.

Nemocnice Příbram má připravenu výuku hygieny rukou a nácvik ošetření v rámci poskytování první pomoci. Český červený kříž si připravil zdravotní testy, nácvik resuscitace a obvazové techniky. I letos bude maskování poranění. Asociace dobrovolných záchranářů ČR přijede ve svém autobusu, který je nově vybaven simulátorem resuscitace.

Časový harmonogram

 

Celá tisková zpráva

 

 

 

 

 

 Počet zobrazení: 3352 | Aktualizováno: 14. 06. 2017