Děti zasedly do školních lavic

 

Na dnešní den se těšili především všichni žáčci, kteří se prvně setkali se svojí paní učitelkou a novými kamarády. Vstup do školy byl oproti minulým létům s ohledem na koronavirovou situaci jiný.

„Dnes jsme se na všech příbramských školách setkali s prvňáčky a jejich rodiči, kteří si samozřejmě slavnostní den nemohli nechat ujít. Slavnostního zahájení se kromě vedení města účastnili také někteří zastupitelé a pracovníci Odboru školství. První den školy je úspěšně za námi, ředitelům a učitelům nyní nastává těžké období. Ani město v průběhu prázdnin nezahálelo. Intenzivně jsme se zabývali otázkou, jak pomoci všem našim školám zajistit podmínky pro on-line výuku. Výstupem naší činnosti je systém, který ředitelům škol nabídneme v nejbližších dnech,“ uvedla po zahájení školního roku na Základní škole Březové Hory místostarostka Zorka Brožíková.

Celkem sedm základních škol v letošním roce otevírá 16 tříd, do kterých je zapsáno 398 dětí. Tento počet ovšem není konečný. Je pravidlem, že se počty ustálí během prvního měsíce výuky. Prvňáčky dnes přivítali také v mateřských školách. Zde zápisem prošlo 375 dětí, z čehož jich bylo přijato 352.

„První školní den jsem se sešel s prvňáčky ze Základní školy Jiráskovy sady, kde funguje nová paní ředitelka. Letošní školní rok bude náročným pro všechny pedagogy, stejně jako samotné žáky, protože stále nikdo neví, jakým způsobem se bude vyvíjet epidemiologická situace. Přeji kantorům, stejně jako žákům pevné zdraví, a za město mohu slíbit, že budeme nápomocni v řešení všech nestandardních situací,“ dodal starosta Jan Konvalinka.

 

  

 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

 

 Počet zobrazení: 546 | Aktualizováno: 01. 09. 2020