Divadlo patří dětem – sedmnáctý ročník přináší pestrou nabídku

0 0 0

 

Mezi tradiční příbramské akce patří ta s názvem Divadlo patří dětem, která se bude konat v neděli 26. května v příbramském kulturním domě a jeho okolí.

 

Divadlo A. Dvořáka pořádá v průběhu roku několik akcí pro děti i dospělé. Mezi ty nejoblíbenější se již řadu let řadí akce s názvem Divadlo patří dětem, při které si po celý den najdou zábavu děti všech věkových skupin. I přesto, že se na neděli 26. května připravuje již 17. ročník, je akce každoročně plná novinek.

„Budu se opakovat, ale neodpustím si velké poděkování všem, kteří se na pořádání této akce podílejí. Je neuvěřitelné, že i po těch letech jsme každoročně překvapeni novinkami v programu. Letos se můžeme mimo jiné těšit na kamion dakarového jezdce Martina Macíka,“ říká starosta Jan Konvalinka.

 

Na co se můžeme v neděli 26. května těšit?

Tradičně se bude hrát v divadle, promítat v kině, v prostorách kulturního domu budou připraveny tvořivé dílničky, chybět nebude ani malování na obličej nebo třpytkové tetování. Připraveny jsou virtuální hry, Stiga hokej, maskování zranění. Ve venkovních prostorách nás čekají pouťové atrakce, ukázky techniky a práce složek IZS a Armády ČR, jízdy na koních, spanilá jízda motorkářů, ukázka bojových umění, ukázka práce záchranářských psů. Ze sportovních aktivit bude připraven například aquazorbing, horolezecká stěna, překážková dráha a další.

„Výše vyjmenované body jsou pouze částí programu, který návštěvníky v neděli 26. května čeká. Všechny aktivity, včetně promítání pohádek v kině, návštěvy divadle nebo pouťových atrakcí jsou zahrnuty v ceně jednotného vstupného, které je 150 korun. Za tuto částku můžete na akci být celý den, nebo se opakovaně vracet dle zájmu,“ dodává starosta Konvalinka.

S událostí tohoto rozsahu souvisí také dopravní opatření nejen v den samotné akce, ale i v době přípravných prací. V termínu od 21. do 26. května se toto omezení týká ulic: Legionářů, Politických vězňů, Antonína Dvořáka, Tř. Osvobození, Tylova. V samotný den akce, tedy v neděli 26. května bude výše uvedená oblast uzavřena, a proto je třeba počítat také se změnou v hromadné dopravě. S úplnou uzavírkou Tř. Osvobození se počítá v neděli 26. května v čase od 5.00 do 20.00. Linky PID 395, 480, 502, 506, 521 a 531 budou vedeny Březnickou ulicí, a tak bude zrušena zastávka „Příbram, II. poliklinika“ a „Příbram, Na Cihelně“ s tím, že náhradou bude zastávka „Příbram, Nový rybník“.

K parkování pro veřejnost je možné využít například nedaleké parkoviště na Flusárně.

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

DPD plakát  DPD DL  DL

 

 Počet zobrazení: 316 | Aktualizováno: 17. 05. 2024