Dobrovolníci prozatím sebrali 25 kubíků odpadu

 

O uplynulém víkendu v Příbrami začala úklidová akce, která byla uspořádána ke Dni Země. Dobrovolníci se do sběru zapojili i v následujících dnech.

 

S ohledem na epidemiologická opatření se letošní úklidová akce koná v jiném režimu než v minulosti. Po městě bylo rozmístěno sedm tzv. pytlomatů. Prozatím se do akce, která je stále ještě v běhu, zapojilo zhruba 150 dobrovolníků a sebráno bylo 25 m3 směsného odpadu. 

„Do úklidu města se zapojili jak jednotlivci, tak organizace. Je příjemné vědět, že našim občanům záleží na tom, v jakém městě žijí, a že jsou ochotni přiložit ruku k dílu a pomoci s úklidem po těch, kterým je životní prostředí zcela lhostejné. Děkuji všem, kteří se akce zúčastnili, anebo se na úklid v okolí svého domova chystají,“ řekl starosta Jan Konvalinka

Mezi „sběrači“ byly zapojeny také organizace, jde například o obecně prospěšné společnosti Alka a Magdalena, zapsané spolky Svatohorské sady a Sdružení občanů a přátel Zdaboře či Osadní výbor Zavržice. Některé organizace samotnou úklidovou akci rozšířily také o akci vzdělávací: „Úklidu okolí předcházela vzdělávací činnost, při které jsme si procvičovali, jak správně třídit odpad,“ uvedli pracovníci Alky

Jedni uklízejí, druzí kradou. Těmito slovy by se dala zhodnotit skutečnost, že na jednom ze sedmi zmíněných stanovišť byl pytlomat odcizen. 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 158 | Aktualizováno: 29. 04. 2021