Domek v areálu Ševčinského dolu bude využívat muzeum

0 0 0

 

Rada města na svém posledním jednání opakovaně projednávala žádost Hornického muzea Příbram na možnost využívání domku v areálu Ševčinského dolu.

Příbramští radní opakovaně projednávali možnost výpůjčky rodinného domku čp. 291, který se nachází v areálu Ševčinského dolu.  O domek projevilo zájem Hornické muzeum Příbram, které by objekt využívalo k depozitárním a prezentačním účelům. 

Domek, který má ve správě Městská realitní kancelář, je v současné době nevyužívaný. Radní dospěli k rozhodnutí, že domek bude Hornickému muzeu pronajat za symbolickou částku 500 Kč za měsíc.

„Jedná se o vstřícný krok města k Hornickému muzeu, jehož zřizovatelem je Středočeský kraj. Nyní byl schválen pronájem budovy, kterou v případě podpisu smlouvy bude mít muzeum k dispozici. Zároveň mohu říci, že právě se Středočeským krajem nadále vedeme jednání o možnosti získání budovy bývalé 2. polikliniky do majetku města, za kterou by protihodnotou mohla být budova Obchodní akademie na Příkopech. Obě instituce, tedy jak město, tak krajský úřad nechávají vyhotovit znalecký odhad na své objekty,“ doplnil informace starosta města Jan Konvalinka.

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

Domek 291

 Počet zobrazení: 526 | Aktualizováno: 15. 02. 2023