Elektronické jízdní řády

S novou smlouvou o provozovateli MHD Příbram se cestující dočkají zásadních změn. Ty se nebudou týkat pouze samotných autobusů, ale také autobusových zastávek, z nichž některé budou vybaveny elektronickými informačními tabulemi.

O zavedení eletronických jízdních řádů město uvažovalo již několik let, ale teprve s úpravou podmínek v nové smlouvě s firmou Arriva Střední Čechy, získalo přístup k programu Monitorování provozu vozidel (MPV), který mimo jiné slouží i ke sledování dodržování jízdních řádů. Aktuální údaje z tohoto monitorovacího systému lze využívat právě pro zřízení elektronických informačních tabulí na autobusových zastávkách.

Největší dopravní uzly, tedy zastávka Jiráskovy sady a II. poliklinika, budou osazeny odjezdovými LED panely. „Tato místa byla vybrána s ohledem na jejich vytíženost. Denně zde projede více než dvacet autobusových linek. Jelikož jde o přestupní místa, budou mít cestující větší přehled o spojích a době čekání,“ řekl k novým informačním tabulím starosta města Jindřich Vařeka.

Obdobným zařízením budou osazeny i některé další příbramské autobusové zastávky. Zde je v plánu menší elektronické panely instalovat přímo jako součást nového označníku. Nové označníky s displeji budou osazeny na dvanácti zastávkách. Další dvě zastávky jsou těmito označníky již vybaveny a v budoucnu je tedy čeká pouze osazení displeji. Vedle elektronických jízdních řádů budou i nadále všechny zastávky vybaveny také tradičními tištěnými jízdními řády.

„Cestující nově budou mít na vybraných zastávkách nejen jízdní řády, ale díky monitorovacímu systému budou také přesně vědět aktuální čas příjezdu vybraného spoje. Modernizace příbramské MHD se rozbíhá na plné obrátky,“ dodal starosta Vařeka.

 

 

Eva Švehlová, DiS.

tisková mluvčí

eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 1454 | Aktualizováno: 18. 04. 2019