I v letošním roce MP Příbram bude zajišťovat forenzní značení kol

 

Již od roku 2018 je prostřednictvím Městské policie Příbram občanům města nabízena služba Forenzního značení jízdních kol či koloběžek, tedy metody, která v případě odcizení předmětu usnadňuje jeho identifikaci.

 

Kola, koloběžky, invalidní vozíky – to vše jsou předměty, jejichž pořizovací cena se pohybuje v řádech tisíců až desetitisíců korun. Zároveň jde o předměty, které jsou velmi často terčem zlodějů a mnohdy následně velmi špatně dohledatelné. Krokem k ochraně zmíněných předmětů, tedy k lepší identifikaci majitele, je metoda forenzního značení pomocí syntetické DNA. 

Od roku 2018, kdy se město Příbram za finanční podpory Ministerstva vnitra do forenzního značení zapojuje, označili strážníci Městské policie několik stovek předmětů v hodnotě přesahující částku osm miliónů korun. 

Značení probíhá přímo na služebně městské policie či na jiném předem dohodnutém místě a samotný úkon, při kterém je na daný předmět umístěna mikrotečka, zabere zhruba
30 minut. Každý označený předmět je zaevidován v národním registru forenzního značení REFIZ a označen samolepkou, která upozorňuje, že je snadno identifikovatelný. 

Značení v letošním roce bude možné provádět od 1. června ve všední dny od 9 do 14 hodin, a to vždy po předběžné domluvě na telefonním čísle 775 855 565. Uvedené značení je prováděno zdarma.

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribramPočet zobrazení: 209 | Aktualizováno: 11. 05. 2021