Integrace autobusů na Příbramsku od 29. 6. 2019 - Aktualizováno

 

Pražská integrovaná doprava (PID) umožňuje cestujícím využívat autobusy, vlaky i MHD na jednu jízdenku. Od 29. června 2019 dojde k částečnému zapojení Příbramska do tohoto systému.

První etapa integrace dopravy na Příbramsku zahrnuje veškeré autobusové linky na trase Praha – Dobříš – Příbram, linku Hořovice – Příbram a také dvě linky z Příbrami do oblasti Obecnice a Sádku. Systém PID se tak rozšíří o dalších 6 autobusových linek, které nahradí částečně nebo zcela 17 stávajících linek Středočeské integrované dopravy (SID). Na nových linkách bude platit pásmový a časový tarif PID s možností využití přestupních jízdenek, časových kuponů, a to jak v papírové, tak i elektronické podobě včetně možností nákupu jednorázového jízdného platební kartou u řidiče nebo přímo pomocí mobilní aplikace PID Lítačka.

Linky 392, 393 a 395 na páteřní trase Praha – Dobříš – Příbram nahradí stávajících 12 autobusových linek. Budou jezdit v pravidelných intervalech a jejich zavedením dojde k prodloužení provozu až do pozdních večerních hodin (spoj od posledního metra). Poslední spoj z Příbrami pojede ve 23.15 h a z Prahy v 0.35 h.

Se zavedením zmíněných linek souvisí také změna trasy. V Příbrami budou uvedené linky oběma směry jezdit kolem autobusového nádraží, dojde ke zrušení zastávky Milínská a zřízeny budou zastávky Čs. armády a Hořejší Obora. Trasování v oblasti sídliště se oproti dnešním spojům neliší. Přímé spoje Praha – Rožmitál pod Třemšínem, které jsou součástí linky 393, jsou však vedeny po trase ostatních spojů linky 393 kolem III. polikliniky, ulice Školní a Nemocnice až do zastávky Drkolnov, Podbrdská a dále přímo směr Bohutín. V Praze bude výstupní a nástupní zastávka přesunuta do terminálu Smíchovského nádraží. Dále bude fungovat zastávka na Lihovaru s přestupem na městské autobusové linky na pravý břeh Vltavy (Jižní Město, Lhotka, Brumlovka, Podolí…).

 

Integrace dopravy je krok správným směrem. Zlepší se obslužnost a cestování autobusy se stane opět snazším a v určitých režimech i levnějším. Jsme rádi, že náš region byl zahrnut do PID,“ uvedl k začlenění Příbramska do Pražské integrované dopravy starosta Jan Konvalinka.

 

 

Ceny jízdného

Příbram – Praha (s kuponem pro Prahu – s pražskou Lítačkou) 54 Kč
Příbram – Praha (pouze na Smíchov) 68 Kč
Příbram – Praha (až do centra) 84 Kč

 

Trasy a časové intervaly

Linka 395 – páteřní rychlíková linka Praha – Dobříš – Příbram bude mít v pracovní dny v ranních hodinách 15 minutový interval, v dopoledních a odpoledních hodinách 20 minutový interval a ve večerních hodinách 30 minutový interval. O víkendech a svátcích budou autobusy obsluhovány ve 30 minutovém intervalu.

Linka 393 – expresní linka Praha – Příbram bude v provozu pouze ve špičkách v pracovní dny. V ranní špičce bude jezdit v 10 minutovém intervalu (o prázdninách 15 min.) a v odpolední špičce pak v 15 minutovém intervalu (o prázdninách 20 min.)

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram


Informační zpravodaj PID z 31. 5. 2019

PID 

Příklady cen pro jednorázové cesty 

Mapa linek PID v Příbrami 

Integrace autobusové dopravy - Příbramsko I 

Schéma linek PID - Příbramsko 

Rozmístění odjezdových stanovišť v terminálu Smíchovské nádraží po integraci Příbramska

 

 Počet zobrazení: 2698 | Aktualizováno: 05. 06. 2019