K vodníkovi v areálu Nového rybníka přibudou další pohádkové postavy

 

O zručnosti odsouzených z Věznice Příbram, kteří se v rámci pracovního zařazení od března letošního roku podílejí na revitalizaci Nového rybníka v Příbrami, se návštěvníci mohou sami přesvědčit přímo v jeho areálu. Dokladem tohoto tvrzení je mimo jiné nově vznikající dřevěná socha vodníka, kterou vyřezává právě jeden z odsouzených.

Odsouzení pracující v areálu Nováku dostali šanci projevit své dovednosti, manuální zručnost a svou tvůrčí činností přispět ke zkrášlení tohoto vyhledávaného kouta Příbrami. Zároveň mohou svými činy ukázat, že i odsouzení ve výkonu trestu odnětí svobody jsou schopni kvalitně odvádět zadanou práci. A to se jim prozatím daří.

Co se týče vyřezávaných soch, podle plánů vedení města Příbrami nezůstane pouze u jediné. „Zručnosti těchto pracovníků si velice ceníme. A to, že se k nám dostal i jeden z odsouzených, který se vyzná v řezbářském řemesle, považujeme doslova za šťastnou náhodu,“ uvedl starosta města Příbram Jindřich Vařeka s tím, že ve hře je ke stovce dalších nápadů, ze kterých se budou vybírat ty nejzajímavější.

„Uděláme vše proto, aby i přes zimní měsíce mohla tato jeho až umělecká činnost pokračovat,“ doplnila starostu místostarostka města Příbram Alena Ženíšková a prozradila, že výhledově se návštěvníci areálu Nového rybníka a zejména děti mohou těšit na další pohádkové postavy, nové herní prvky nebo na lavičky v pohádkovém provedení.

Ředitel Věznice Příbram plk. Mgr. Jiří Purkart k tomu dodává: „Těší mě, že spolupráce mezi Věznicí Příbram a městem Příbram nadále pokračuje a výsledky jsou vidět v podobě dobře odvedené práce odsouzených.“

 

Práce odsouzených v areálu Nového rybníka
V rámci zaměstnávání odsouzených Věznice Příbram navázala spolupráci s městem Příbram právě na obnově areálu přírodního koupaliště Nový rybník. Odsouzení začali pracovat na revitalizaci 15. března 2017, během této doby se podíleli na opravě hráze, instalaci bednění, opravě ostrůvku uprostřed rybníka, na vzniku dětského vodního hřiště včetně pláže s pozvolným přístupem do vody, úpravě podkladů cest, pracovali také na vybudování nafukovacích trampolínek a mnohých dalších pracích, které úzce souvisejí se současnou podobou Nového rybníka a jeho okolí. V současné chvíli zde pracují tři odsouzení. 

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí  
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

 

 Počet zobrazení: 2454 | Aktualizováno: 05. 09. 2017