Kácení stromů v týdnu od 20. do 30. listopadu

 

Na základě povolení vydaného Odborem životního prostředí Městského úřadu Příbram budou Technické služby města Příbram v období od 20. do 30. listopadu kácet dřeviny v následujících lokalitách:

- ulice Hornických učňů – dva hlohy obecné. Důvodem kácení je přestárlost a proschnutí stromů, přičemž jeden strom je navíc nahnutý nad vozovku a brání výhledu na silnici při vyjíždění a přecházení. Tyto stromy již neplní funkce městské zeleně, zejména estetickou a bezpečnostní.
V okolí ulice Hornických učňů je několik suchých hlohů, které budou odstraněny, v těchto případech není třeba povolení – obvody stromů jsou pod 80 cm. 

- ulice Petra Bezruče – hloh obecný. Strom je přestárlý a téměř zcela suchý. S ohledem na jeho špatný stav by při případném pádu suchých větví mohlo dojít k ohrožení osob na přilehlém chodníku. 

- ulice Kutnohorská – tři habry obecné. V tomto případě se jedná o tři zcela suché stromy, které již neplní funkce městské zeleně, především estetickou a bezpečnostní.

- ulice Komenského – bříza bělokorá. Jedná se o přestárlý, téměř zcela suchý strom ve špatném zdravotním stavu. Při pádu suchých větví by mohlo dojít ke zranění osob na přilehlém chodníku či místní komunikaci. 

- ulice Drkolnovská – smrk pichlavý. Tento smrk roste pod úrovní okolních stromů, je utlačovaný, nemá do budoucna perspektivu se dále rozvíjet.

  

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 388 | Aktualizováno: 16. 11. 2018