Klidová zóna Ryneček: dokončení prací se předpokládá koncem září

Tisková zpráva 25.8.2015

V současné době jsou v plném proudu práce na dokončení stavby „Klidová zóna Ryneček“. Jedná se o sportovně rekreační areál u Q-klubu, kde budou umístěny dětské herní prvky, lanová pyramida, sportovní prvky pro seniory, lanové centrum, dřevěný altán a WC. Zprovoznění celého areálu se předpokládá do konce září 2015.

Realizace projektu „Výstavba klidové zóny Ryneček“ byla zahájena v polovině srpna 2014. „Stavba byla bohužel přerušena z důvodu zimní přestávky a také z důvodu úpravy projektové dokumentace. Při zemních pracích byly objeveny inženýrské sítě, které plně neodpovídaly vyjádření jejich správců, a také železobetonové desky, které byly v kolizi se stavbou,“ uvedl příčiny zdržení stavby starosta města Příbrami Jindřich Vařeka s tím, že kolaudace celé stavby by měla proběhnout koncem září.

Projekt si klade za cíl vybudovat kvalitní multifunkční prostor, který přinese pro obyvatele všech věkových skupin přímo do centra města možnost aktivně trávit svůj volný čas. Vybudování klidové zóny Ryneček kombinuje prvky pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií, aktivní dospělé, ale i pro seniory. Vzniká tak místo, kde budou na jednom místě ve vzájemné symbióze fungovat kulturní, společenské, vzdělávací, sportovní a další aktivity.

Město Příbram získalo na realizaci projektu „Výstavba klidové zóny Ryneček“ dotaci z Regionálního operačního programu Střední Čechy. Celkové stavební náklady jsou cca 10,6 mil. Kč, dotace je ve výši 85 % celkových způsobilých výdajů, což je cca 8,8 mil. Kč.

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí

Pavlina.Svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram   

 

 Počet zobrazení: 1924 | Aktualizováno: 25. 08. 2015