Vyplňte prosím online dotazník: Průzkum pocitu bezpečí občanů města Příbram

Komentovaná vycházka pro děti za přírodou Brd

0 0 0

 

K čemu je voda v Brdech dobrá? Kde je a proč tam je? Kolik jí v Brdech vlastně vůbec je? Na to vše dostanou zájemci odpověď během komentované vycházky pro celou rodinu za „vodou v Brdech“, která je naplánována na sobotu 31. července. Vycházku připravila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR ve spolupráci s Informačním centrem města Příbram.

Malé turisty a jejich doprovod čeká výprava s Janou Fischerovou z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR za „mokrými Brdy“. Trasa komentované vycházky povede okolo hájovny na Slanině k lesním tůním. Mladí badatelé se podívají, co zajímavého ve vodě žije. Suťovým svahem se bude pokračovat na rozcestí „nad Slaninou“. Mezi balvany si povíme, kde se tady vzaly a co nám o Brdech mohou povědět. Cestou k Orlovu si výletníci prohlédnou les a dozví se, kde všude se v něm drží voda.

Sraz k vycházce bude v 11.45 u turistického přístřešku v Kozičíně a konec kolem 15. hodiny v Orlově. Délka trasy je přibližně 4,2 km. Doporučujeme zabalit s sebou do batohu holínky nebo náhradní oblečení a obuv, kladívko, aby si zájemci mohli zkusit rozbít kameny, ochranné brýle (stačí i sluneční) a samozřejmě svačinku.

K přepravě do Kozičína a z Orlova je možné využít turistickou linku MHD 5B. Jízdní řád je k dispozici zde: https://1url.cz/UKpEY.

Komentovaná vycházka je zdarma. Upozorňujeme, že její trasa není vhodná pro kočárky.

 

 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí
eva.svehlova@pribram.eu


Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 383 | Aktualizováno: 23. 07. 2021