Konference sportu již dnes - bude také přenos on-line

 

Zajistit zdravý vývoj dětí by mělo být cílem každého rodiče. V Příbrami s tímto nyní chce pomoci také pracovní skupina Sport 2030, která pořádá Konferenci sportu.


„Pohyb je u dětí velmi důležitý, na tom se shodne odborná i laická veřejnost. Z tohoto důvodu chceme rodičům našich nejmladších občanů umožnit setkání s předními odborníky na sport, zdraví a tělovýchovu,“ říká místostarostka a členka pracovní skupiny Sport 2030 Zorka Brožíková.

Konference sportu, která nese podtitul Vraťme dětem radost z pohybu, se koná ve čtvrtek 12. září od 16 hodin v jednacím sále města Příbram, nám. T. G. Masaryka 121 (budova bývalých Rudných dolů). O optimálním sportovním zatížení promluví Hana Štefaničová, Michal Ježdík vysvětlí, kdo nebo co zabíjí kreativitu. Nad otázkou, kdo nás jednou bude živit, se zamyslí Michal Barda a jak motivovat děti k pohybu nastíní Tomáš Perič. O představení školního projektu Sportík se při konferenci postará Antonín Barák.

„Tato akce je určena všem rodičům sportujících i nesportujících dětí. Přijďme si společně vyslechnout ty, kdo nám mohou poradit, jak děti vrátit zpět k pohybu, a předcházet jejich budoucím zdravotním problémům,“ zve na čtvrteční akci Zorka Brožíková. 

Konference bude přenášena on-line

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

 

 

 

Tomáš Perič – od roku 2017 je vedoucím Katedry pedagogiky, psychologie a didaktiky UK FTVS. Ve své práci se zaměřuje na problematiku sportovní přípravy dětí a mládeže, výběr sportovně talentované mládeže a trénink ledního hokeje. Ve své mimofakultní činnosti pracuje jako trenér mládeže v ledním hokeji a jako konzultant pro trénink v různých sportovních odvětvích. Od roku 1994 je členem trenérsko-metodické komise Českého svazu ledního hokeje, od roku 2006 pracuje jako International Instructor for Learn to Play program Mezinárodní federace ledního hokeje. 

 

Michal Ježdík – bývalý basketbalový hráč a reprezentant, basketbalový trenér (Sparta Praha, ČEZ Nymburk, BK Prostějov, reprezentace mužů), člen trenérského týmu vítěze NBA Detroit Pistons v rámci Summer League v Las Vegas, stáže v Unicaja Malaga. Autor a prezentující trenérských klinik pod patronátem FIBA Europe. Dvacet let odborný asistent KSH FTVS UK v Praze, sportovní ředitel České basketbalové federace, přednášející v oblasti vytváření efektivních týmů, coachingu, sportovního tréninku.

 

Hana Štefaničová (Cardiolab) – kardiolog se zaměřením na oblast prevence civilizačních onemocnění, výživy a celostního přístupu.

Cardiolab – příbramská sportovní zátěžová laboratoř, která pracuje se špičkovými diagnostickými technologiemi a využívá dlouholetou praxi ve vrcholovém sportu a medicíně. Klienty laboratoře jsou nejen vrcholoví sportovci, ale i ti, kteří chtějí mít dobrou kondici, zdravé srdce a štíhlou linii.

 

Michal Barda – bývalý házenkář, brankář – 218 reprezentačních startů. Deset let kapitánem reprezentace, olympionik, hráč výběru světa, vítěz Champion League. Trenér brankářů švýcarské reprezentace, v minulosti trenér družstva Dukly Praha a mužské reprezentace ČR. Dlouholetý lektor Mezinárodní házenkářské federace (IHF). Evropské házenkářské federace (EHF) a MOV. Autor řady odborných článků.

 

Antonín Barák – jeden z nejlepších mládežnických trenérů v ČR. Propagátor projektu Sportík, který děti od nejútlejšího věku motivuje ke sportovní všestrannosti.
 

 

 Počet zobrazení: 1132 | Aktualizováno: 12. 09. 2019