Město hledá pozemky

Příbram trápí vůbec nejvyšší nezaměstnanost ve Středočeském kraji. Situaci by pomohlo, když by do města a jeho okolí přišli noví investoři – firmy. Problém je, že město nemá pozemky, které by jim mohlo nabídnout. Ty byly bohužel v minulosti městem Příbram rozprodány. I tak ale radnice chce do Příbrami nové investory přivést. 

V Příbrami je bez práce podstatně více lidí, než v okolních středočeských městech. Zatímco průměrná míra nezaměstnanosti ve Středočeském kraji činila například v lednu letošního roku 5,5 procenta, v Příbrami dosahovala 8,2 procenta.

„Je to problém, protože zaznamenáváme zájem ze strany investorů, kteří by rádi v Příbrami a jejím těsném okolí rozjeli podnikání. Město Příbram jim bohužel vhodné pozemky nabídnout nemůže, protože ty byly v minulých letech, a to i v některých případech za nevýhodných podmínek pro město, rozprodány,“ říká starosta Příbrami Jindřich Vařeka.

V současné chvíli hledá vhodný pozemek o výměře zhruba deseti tisíc metrů čtverečních například firma vyrábějící spojovací materiál. Na pozemku by vybudovala novou výrobní halu. Pokud by se v Příbrami takový pozemek našel, firma by v ní ihned zaměstnala necelou stovku lidí. A takových firem, které by rády vyráběly a v Příbrami zaměstnávaly místní obyvatele, je podle Jindřicha Vařeky více.

„Pokoušeli jsme se některé v minulosti prodané pozemky získat zpět do vlastnictví města, ale městská kasa není v takové kondici, aby si to mohla dovolit. Můžeme však sehrát roli zprostředkovatele mezi investory a soukromými vlastníky pozemků. Majiteli pozemku můžeme najít vhodného investora, a investorovi zase vhodný pozemek,“ tvrdí Vařeka.

Starosta města Jindřich Vařeka se proto obrací s výzvou k majitelům pozemků v Příbrami a jejím okolí, aby jej v případě jejich zájmu o prodej či pronájem svého pozemku kontaktovali na adrese jindrich.vareka@pribram.eu. Cílem radnice je zvýšit počet volných pracovních míst v Příbrami a snížit nezaměstnanost.

 Počet zobrazení: 3267 | Aktualizováno: 23. 02. 2016