Milínská jde do finále, začátek prosince bude pro řidiče náročný

0 0 0

 

Práce v Milínské ulici se blíží ke konci. Ve dnech 8. a 9. prosince dojde k pokládce finálního povrchu, kvůli potřebné přípravě bude ulice od 1. prosince neprůjezdná.

Výměna vodohospodářského majetku v Milínské ulici je dokončena, a to včetně kanalizačních přípojek k jednotlivým domům. Nyní nastává doba, kdy je potřeba připravit tuto lokalitu k pokládce finálního asfaltového povrchu, která proběhne ve dnech 8. a 9. prosince.

Před samotnou pokládkou je nutné provést přípravné práce, jako je úprava obrubníků, odstranění provizorní vrstvy vozovky a příprava podkladové vrstvy nové komunikace.

„V současné době, kdy je uzavřena Hailova ulice, bude uzavírka Milínské pro motoristy velkou komplikací. Termín pokládky finálního povrchu v Milínské není možné posunout. Po dobu uzavírky Milínské, tedy od 1. prosince bude objízdná trasa vedena opět přes Mixovu a Smetanovu. Za způsobené komplikace se omlouváme,“ říká starosta Jan Konvalinka a dodává informaci k Hailově ulici: „Dům v Hailově ulici je nyní zpevňován ocelovou konstrukcí. Z dnešní schůzky se stavebníkem a statikem vyplývá, že zhruba do poloviny prosince by mohlo dojít ke zprůjezdnění této ulice.“ 

V době pokládky finálního asfaltového povrchu v Milínské, tedy ve dnech 8. a 9. prosince, bude s ohledem na techniku docházet také k lokálnímu omezení v ulici Mixova. V tuto dobu bude provoz řízen pracovníky stavby. 

Plný provoz v Milínské ulici bude obnoven nejpozději 12. prosince a vodorovné dopravní značení bude provedeno v jarních měsících. 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 Počet zobrazení: 1000 | Aktualizováno: 29. 11. 2022