Ministryně Šlechtová navštívila Příbram

0 0 0

Tisková zpráva 19. 10. 2015

Boj s nezaměstnaností, Zelená páteř města, dotační programy a majetková situace města byly hlavními body pracovní schůzky ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové s vedením radnice.

V pátek 16. 10. 2015 navštívila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová vedení příbramské radnice. Tématem pracovní schůzky bylo především hledání možností pro rozvoj města Příbrami. Konkrétně boj s nezaměstnaností, financování města, čerpání dotačních titulů spadajících do gesce Ministerstva pro místní rozvoj.

Dále se řešila nová koncepce sociálního bydlení ve městě. Paní ministryně na následné tiskové konferenci ocenila především vize vedení radnice v oblasti sociální a zdravotní péče. Z Integrovaného regionálního operačního programu by v rámci zkvalitňování veřejných služeb mohlo město v příštích letech financovat výstavbu komunitního centra pro seniory, které by dle místostarostky Aleny Ženíškové mohlo vzniknout v areálu bývalé 8. základní školy.

Také ambice projektu Zelená páteř byly pro paní ministryni příjemným překvapením. „Radnice, které mají schopnost koncepčního přístupu v horizontu přesahujícím jedno volební období, by se daly spočítat na prstech jedné ruky,“ uvedla paní ministryně.

V závěru setkání přislíbila svoji záštitu nad oslavami 800 let od první písemné zmínky o Příbrami.

Zuzana Kučerová, vedoucí odboru kancelář města

zuzana.kucerova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram  

 

 Počet zobrazení: 2461 | Aktualizováno: 19. 10. 2015