Most v Plynárenské ulici bude nahrazen novým

0 0 0

 

Mosty a lávky prošly revizí, díky níž mohl být sestaven seznam stanovující potřeby oprav. Mezi těmito mosty je také ten v Plynárenské ulici, kde by v letošním roce mělo dojít k jeho kompletní výměně. Rada města rozhodla o výběru dodavatele.

V rámci Dynamického nákupního systému na výstavbu, opravu a údržbu pozemních komunikací města Příbram byla vypsána veřejná zakázka „Most Plynárenská“. Předmětem této zakázky je kompletní demolice stávajícího mostu a výstavba mostu nového.

„Na základě mostních prohlídek z minulých let máme daný seznam prioritních oprav a úprav. Prvním mostem, který se bude dle tohoto seznamu realizovat, je právě most v Plynárenské ulici, který je jednou z mála propojek do naší průmyslové zóny. Jelikož most je v havarijním stavu, bude přistoupeno k jeho demolici a výstavbě mostu nového, u kterého bude zvýšena nosnost na 32 t,“ uvádí 1. místostarosta Martin Buršík

Zájem o veřejnou zakázku projevily dvě firmy, z nichž hodnotící komise vybrala a radě města ke schválení doporučila firmu Strabag, a. s., která dala nejvýhodnější cenovou nabídku ve výši 5 695 663,41 Kč bez DPH. S pracemi se bude moci začít po podpisu smlouvy. 

„Most v Plynárenské ulici není jediným, který v letošním roce projde obnovou. Rekonstruovat se bude také lávka pro pěší přes Příbramský potok na Rynečku a dále tři lávky v areálu Nového rybníka,“ doplnil informace starosta Jan Konvalinka

 

Eva Švehlová, DiS
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

 Plynárenská

 Počet zobrazení: 281 | Aktualizováno: 13. 01. 2022