Motorky a plechovky na náměstí T. G. Masaryka – to je Česká Route 66

0 0 0

 

V sobotu 13. dubna se příbramské náměstí T. G. Masaryka zaplní automobily a motorkami, v tento den se koná v pořadí devátý přejezd České Route 66.

 

Přejezd americké Route 66 je snem mnoha motoristů, ať těch za volantem nebo těch za řídítky motorek. Město Příbram má jeden unikát, a to nejkratší silnici s označením 66. Zatímco originál americká Route 66 měří 3 940 km, ta naše příbramská, která vede z Příbrami do Milína, měří necelých 8 km.

 

Právě tato rarita, tedy nejkratší silnice 66 na světě, odstartovala v roce 2012 tradici v podobě organizovaného přejezdu České Route 66. Od tohoto roku se náměstí T. G. Masaryka a jeho okolí každoročně plnilo stovkami motorek a plechovek. Pořádání akce, která byla doplňována programem a zajímavostmi týkajícími se americké šestašedesátky přerušila v roce 2020 covidová opatření. V letošním roce se tedy koná návrat v pořádání České Route 66. 

Sobota 13. dubna bude dnem, kdy se v Příbrami bude konat obnovená akce Česká Route 66, kterou za podpory města pořádá zapsaný spolek Cowárna. 

„Jsem opravdu rád, že se k nám Route 66 vrací. Srdečně zvu všechny milovníky motorismu a těším se na setkání,“ uvádí starosta Jan Konvalinka

Co nás v sobotu čeká? Náměstí T. G. Masaryka a okolí obsadí na čtyři stovky motorek a automobilů, které udělají radost všem příznivcům silných a na našich silnicích mnohdy netradičních strojů. Registrovaní účastníci začnou na náměstí najíždět zhruba kolem 9.00. Připraveno bude nejen občerstvení, ale také zajímavé rozhovory s účastníky a návštěvníky. K dispozici budou stánky s upomínkovými předměty RT66. Na samotný přejezd České Route 66 se účastníci vydají krátce po 14. hodině. 

Aktuálně je kapacita registrací aut a motorek naplněna, ale neregistrovaní mají případně přístup od 10.00, a to dle počtu registrovaných aut, která nedorazí. 

Akce si samozřejmě vyžádá i určitá dopravní omezení, jako například zákaz parkování v prostorách náměstí, které bude v tento den vyhrazeno pouze pro zaregistrované účastníky akce. Při samotném přejezdu, tedy od 14.15 bude doprava na křižovatkách řízena s tím, že přednost budou mít účastníci akce jedoucí z náměstí T. G. Masaryka směrem na Milín. Omezení se nedotkne autobusů MHD. 

Sobota 13. dubna bude v Příbrami kromě akce Česká Route 66 také dnem, kdy se bude zahajovat turistická sezona. Aby toho nebylo málo, od 21.00 se v Junior klubu koná koncert Eric Clapton Tribute Band – Cliff Stevens Tour 2024.

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

Route 66/1    R66 harmonogram  Trasa R66 

 

zahájení TS   Junior

 Počet zobrazení: 529 | Aktualizováno: 09. 04. 2024