Na provoz záchytky město dostane 2,5 milionů korun

 

Na nedávném jednání Rady Středočeského kraje bylo schváleno navýšení příspěvku na provoz příbramské protialkoholní a protitoxikomanické záchytné služby (PPZS). Po navýšení půjde na příbramskou záchytku krajská dotace ve výši 2,5 milionu korun.

„Vážíme si přístupu Středočeského kraje ve věci provozu záchytné stanice. Provoz záchytky není snadný. Po posledních změnách v legislativě se razantně zvýšily požadavky jak na personální obsazení, tak na materiální vybavení PPZS. Osobně mám velkou radost, že došlo k dohodě mezi naším panem starostou a krajským radním panem Bezděkem. Díky navýšení objemu prostředků budeme moci výrazněji podpořit zdravotnický a lékařský personál PPZS. Zároveň budeme moci garantovat provozování záchytné služby v dalším období,“ uvedl místostarosta Příbrami Jan Konvalinka.

Protialkoholní a protitoxikomanická služba je zdravotnickým zařízením, které je jedním ze středisek příspěvkové organizace Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbram. Po zrušení Kolínského pracoviště lze očekávat značný příliv „klientů“ a s ním stoupající náklady na provoz služby.

Za přenocování na PPZS je účtováno 2 500 Kč. Pokud však zachycený nezaplatí do 7 dnů, navyšuje se částka o tisíc korun. Pohledávky jsou vymáhány standardními postupy. U některých případů již došlo k zahájení exekučního řízení.

  

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribramPočet zobrazení: 1025 | Aktualizováno: 06. 02. 2019