Nabídková cena byla vysoká, výběrové řízení se bude opakovat

0 0 0

 

Do výběrového řízení na obnovu lávky na Rynečku byla podána jediná nabídka, která výrazně překročila předpokládanou hodnotu. Veřejná zakázka se bude opakovat a zahrnuty do ní budou další lávky, tedy lávka u Čekalíkovského rybníka a lávka na Flusárně, která je kvůli havarijnímu stavu uzavřena.

 

V letošním roce byla vypsána veřejná zakázka s názvem Lávka Ryneček, jejímž předmětem je kompletní demolice staré lávky a vybudování lávky nové. Do výběrového řízení se přihlásil jediný účastník. „Vzhledem k tomu, že nabídková cena byla téměř o 1,5 milionu korun vyšší než předpokládaná hodnota zakázky, byla tato zrušena s tím, že se bude opakovat,“ uvedl starosta Jan Konvalinka

Při prohlídkách lávek bylo zároveň poukázáno na velmi špatný stav lávky na Flusárně. „Technické služby každoročně provádí údržbu všech dřevěných lávek přes Příbramský potok. U lávky na Flusárně bylo poukázáno na havarijní stav. Z tohoto důvodu byla lávka uzavřena. Projektová dokumentace na její obnovu je připravena a výběrové řízení bude vyhlášeno co nejdříve, aby v jarních měsících mohly být zahájeny práce na její obnově,“ dodal starosta. 

Výběrové řízení bude vyhlášeno společně na tři lávky, tedy již zmíněné lávky na Rynečku, na Flusárně a také dřevěnou lávku u Čekalíkovského rybníka.  

 

Eva Švehlová, DiS. 
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram 

 

lávka

 Počet zobrazení: 342 | Aktualizováno: 25. 10. 2022