Nájemci nástavbových bytů žádají o převod do osobního vlastnictví

 

Městská realitní kancelář eviduje žádosti některých nájemců nástavbových bytů v Příbrami VII o možný převod bytů do jejich vlastnictví.

 

Podíváme-li se do historie, zjistíme, že ve městě byla provedena rozsáhlá privatizace bytového fondu. V majetku města zůstalo z původního počtu přibližně 10 tisíc bytů zhruba 600 bytových jednotek, a to včetně bytů v domech s pečovatelskou službou. 

V roce 2010 byly v rámci privatizace bytového fondu prodány oprávněným nájemcům byty v domech: Politických vězňů 301, nám. 17. listopadu 302-304 a tř. Osvobození 306-309. Právě v těchto domech jsou i nástavbové byty, na jejichž výstavbu byly čerpány dotace, a tudíž privatizací nemohly projít. Po výmazu zástavního práva v katastru nemovitostí nyní někteří nájemci těchto bytů žádají o možnost převodu do osobního vlastnictví. 

„Privatizace bytového fondu byla ve městě masivní. Město se zbavilo několika tisíc bytů, a ještě nyní k nám doléhají pozůstatky této doby v podobě žádostí nájemců, jejichž byty byly vystavěny s pomocí dotace, tudíž nemohly být v době privatizace prodány. Naposledy obdobný případ řešilo zastupitelstvo města v roce 2016 v případě bytů v Milínské a Dlouhé ulici. I tentokrát o žádostech bude rozhodovat zastupitelstvo. Vzhledem k tomu, že neexistuje žádný právní doklad o závazku města vůči nájemcům těchto bytů, budou zastupitelé jednat o tom, zda se prodej oprávněným nájemcům bude realizovat a případně za jakých podmínek, či nikoliv,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribramPočet zobrazení: 150 | Aktualizováno: 23. 04. 2021