Návrat dětí do škol

 

Od pondělí 11. května jsou otevřeny dveře základních škol, zatím pouze žákům 9. tříd. Všechny školy se již dlouho připravují na další termín, kterým je 25. květen, kdy do školy mohou začít chodit žáci 1. stupně, tedy žáci 1. až 5. tříd.

 Všichni se musí řídit manuálem upřesňujícím hygienické a další podmínky znovuotevírání škol, které vydalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. 

„Co rodiče asi nejvíc zajímá, je povinnost nošení roušek. Ve třídě při stanoveném maximální počtu 15 dětí a dodržení zásady nutného rozestupu, tj. jednoho žáka v lavici, mít děti roušku nemusí. Výjimkou jsou skupinové práce a další aktivity, které vyžadují blízký kontakt. Ve škole mimo třídu je povinnost roušku nosit, stejně tak samozřejmě i při pobytu žáků venku,“ říká místostarostka pro školství Zorka Brožíková. A dodává: „Záleží samozřejmě na rodičích, jakou formu roušky pro svoje děti zvolí, zda jednorázovou či látkovou. Každopádně je nutné, aby byl každý žák z domova vybaven dvěma rouškami na den a sáčkem na jejich uložení.“ 

„Do otevření škol pro žáky 1. stupně zbývá už jen pár dní. Věříme, že se už všichni, učitelé i děti těší na společné chvíle ve škole a že se v dohledné době vrátí život, a to nejen ten školský, do obvyklých kolejí,“ říká závěrem Zorka Brožíková.   

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946  

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

 Počet zobrazení: 754 | Aktualizováno: 14. 05. 2020