Nepotřebný textil můžete odevzdat klokanovi

0 0 0

 

Od letoška můžete ukládat nepotřebný textil, obuv nebo hračky do kontejnerů s logem klokana. Získané věci i finanční prostředky jsou následně předány Fondu ohrožených dětí Klokánek.

V Příbrami se letos objeví další nové kontejnery na textil, konkrétně přibudou sběrné nádoby s logem Klokánka. Projekt podporuje město Příbram. Logo Klokánka na bedně znamená, že pomáháte dětem umístěným v rodinných zařízeních.

Projekt nazvaný KlokTex je zaměřený na poskytování finanční a materiální pomoci dětem z Fondu ohrožených dětí Klokánek (FOD). Probíhá formou sběru nepotřebného textilu, obuvi a hraček prostřednictvím kontejnerů s logy, barvami a názvem projektu, který vznikl na základě partnerství mezi FOD a společností Koutecký.

Ze 70 tun odevzdaných v minulém roce bylo možné využít jen část, pouze textil a obuv v dobrém stavu se dají zpeněžit, a tím zajistit finance pro FOD. Do kontejnerů s logem Klokánka se proto doporučuje vkládat nositelné oděvy v igelitových obalech, jež zamezují navlhnutí, všechny typy obuvi, oblečení, lůžkoviny či hračky. V loňském roce získal FOD z tohoto projektu částku téměř 320 000 korun.

V Příbrami se v současné době nacházejí téměř dvě desítky kontejnerů určených pro sběr použitého textilu. Od roku 2014 je občané mohou najít v blízkosti velkých obchodů, v obytných čtvrtích a na parkovištích.

 

Co lze darovat

- košile, trička, mikiny, svetry, šaty i sukně
- kalhoty, tepláky, pyžama
- saka, kabáty, bundy
- utěrky, ručníky, ložní prádlo, bytový textil
- spárovanou obuv
- kabelky, tašky, batohy
- hračky

Do kontejneru nepatří koberce, matrace, silně znečištěné, plesnivé a mokré textilie, netextilní materiály (elektrická zařízení, domácí potřeby apod.)

Děkujeme za Vaši pomoc.

 

 Počet zobrazení: 4872 | Aktualizováno: 14. 03. 2019