Nová nabídka pro podnikatele, město snižuje nájemné

 

Mnoho obchodů v Pražské ulici v Příbrami zeje prázdnotou. Jedním ze zcela prázdných a nevyužívaných prostorů je také budova bývalé prodejny obuvi, která je v majetku města. Po několika pokusech o pronájem volných prostorů rada města rozhodla o snížení nájemného.

Budova na rohu Pražské a Pivovarské ulice známá jako „bývalá obuv“ je dlouhodobě opuštěna. Ačkoliv je budova v majetku města, dlouhé roky ji kvůli soudním sporům nemohlo využívat. To vše je minulostí, ale skvělé prostory k podnikání jsou stále prázdné. To se město rozhodlo řešit snížením nájemného.

„Budova je velmi prostorná. Zvažovali jsme několik možností, jakým způsobem ji pronajmout. Jednou z variant je pronájem celého objektu, další pak rozčlenění na několik samostatných prostorů. Rada města rozhodla, že půjdeme snížením ceny nájemného, které doposud bylo 1000 korun za m2 u všech prostorů. Nyní tedy je jiná cena u hlavního prodejního prostoru a jiná u skladů, zázemí, sklepů…,“ uvedl ke snížení ceny starosta města Jan Konvalinka.

Nově se nájemné ve zmíněném objektu pohybuje od 300 po 1 000 korun za m2, což celkovou částku za roční nájemné snižuje téměř o 400 tisíc korun. „Věřím, že tento krok potencionální nájemce zaujme a nám se podaří budovu bývalé obuvi co nejdříve pronajmout. Znovuobnovení prodeje může Pražské ulici pomoci. Ve vedení města diskutujeme i další kroky, kterými bychom chtěli Pražskou ulici oživit. Jednou z cest je i zvýšení počtu kulturně společenských akcí konaných jak na náměstí T. G. Masaryka, tak na Václavském náměstí. Z mého pohledu je škoda, že do Pražské chodí stále méně lidí,“ dodal Jan Konvalinka.

Podmínky pronájmu 

 

 

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí 
eva.svehlova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

 Počet zobrazení: 1350 | Aktualizováno: 03. 09. 2019