Nová rolba

Zbrusu nová rolba na úpravu ledu dorazila na příbramský zimní stadion

Sportovní zařízení města Příbrami (SZM) mají novou rolbu na úpravu ledové plochy. Moderní zařízení WM Mammoth electric je na elektrický pohon z akumulátorů, čímž je zabezpečen naprosto ekologický provoz. Milovníci ledního hokeje a bruslení se tak mohou těšit na perfektně upravenou ledovou plochu. První zkouška nového stroje proběhla dnes ráno, upravovat led bude prozatím ve velké hale Zimního stadionu.

Dvacet osm úprav ledu na jedno nabití, doba nabíjení 6 až 8 hodin, baterie 80V – 775 Ah, modrá barva, výrobce: Itálie. To jsou základní informace o nové, moderní rolbě pro úpravu ledových ploch příbramského Zimního stadionu. „Je to velký posun dopředu. Věříme, že nová rolba přispěje ke spokojenosti všech uživatelů zimního stadionu,“ uvedla místostarostka města Příbram Alena Ženíšková s důrazem na to, že na řadu dalších let bude nákupem nového zařízení zajištěna bezproblémová a zejména kvalitní úprava ledu.

Nový stroj nahradí několik desítek let starou rolbu na plynový pohon, která již dosluhovala a potřebovala téměř denní opravy. „Řečeno sportovní terminologií - od nové rolby očekáváme kvalitní výkony, ale především si od ní slibujeme spolehlivost a úsporný provoz,“ uvedl ředitel SZM Jiří Holobrada a doplnil, že dodavatel poskytuje záruku pět let. 

Ve výběrovém řízení na novou rolbu zvítězila firma Transtechnik CS, spol. s r. o., za nabídkovou cenu 3.666.300,- Kč včetně DPH. Částka byla z větší části uhrazena z rozpočtu SZM, milion korun přidalo na novou rolbu město Příbram z rozpočtu roku 2017 rozhodnutím rady města ze dne 20. 3. 2017.

 

Plánované investice do Zimního stadionu v roce 2017
Kromě nové rolby se velká hala Zimního stadionu letos dočká i dalších úprav. Kompletní rekonstrukce sociálního zařízení ve velké hale za bezmála 3 miliony Kč bez DPH již byla zahájena a celková rekonstrukce šaten je naplánována na červen letošního roku.

Informace o SZM zde: http://www.szm.pb.cz

  

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí  
pavlina.svobodova@pribram.eu
Město Příbram, Tyršova 108, 261 19, Příbram I
tel. č.: 318 402 240
mob.: 778 533 946

 

Oficiální FB stránky města Příbrami: https://www.facebook.com/mestskyuradpribram

 

 

 

 Počet zobrazení: 4162 | Aktualizováno: 03. 04. 2017